Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wiosna!!!!!!
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2016-04-01 20:05    |    ostatnia zmiana: 2016-04-01 20:07
Witajcie! Już minęła Wielkanoc, a jeszcze nie dawno były święta Bożego Narodzenia. ;P Co tam u Was? Jak minęła Wam przerwa świąteczna? Dla mnie była udana, zaliczyłam (bardzo wstydliwą) życiówkę, no i obserwowałam nadejście wiosny.

Tą wstydliwą życiówką jest gągoł. Niestety mój pierwszy. Widziałam go w Wodnej Dolinie w Koszalinie (tam spędzałam święta).

Ale według mnie nie gągoł był najcudowniejszą obserwacją ptaków tej Wielkanocy. No więc co to było? Modraszki, bogatki, kosy, zięby, rudziki i cała masa podobnych ptaków. Były cudowne! Chodziłam po parku, w pięknej ciepłej pogodzie, bez zimowych strojów. Pierwsze co usłyszałam przepiękną melodię ptaka. Kos! Tak mało zimą słyszałam ten cudowny głos. Czułam się jak na wakacjach, a nie jak na początku wiosny. Zauważyłam wtedy pewną rzecz (nie sprawdzającą się oczywiście we wszystkich gatunkach), że ptaki kolorowo i pięknie ubarwione, nie mają tak pięknego głosu jak ptaki szare lub czarne. O, powiedzmy chociaż taka papuga. Ma piękne, kolorowe pióra, lecz jej skrzeczenie nie jest zbyt przyjemne. Ale lepiej podajmy przykład na ptaku polskim. Kraska. Piękny, kolorowy ptak, ale jej głos zdecydowanie nie jest piękny. A teraz ptaki szarobure - kos, albo słowik. Ptaki szarobure, nieciekawie ubarwione, a ich głos jest przepiękny!!! Szłam tak i obserwowałam ptaki. Modraszki i pozostałe sikory szukały otworków w drzewach, gdzie mogłyby zbudować gniazdo. Samce zięby śpiewały i szukały materiału na gniazdo. Gdy zaczęłam iść za samicą kosa, szukającą wczesnych dżdżownic, ta odleciała w gąszcz. Pobiegłam za nią i co widzę? Raj polskich ptaków! Wszystkie gatunki parkowych ptaków (oczywiście oprócz kaczek i gołębi) się tam zebrały! Szukały jedzenia, a ja odkryłam nawet początki dwóch gniazd, ale nie zaglądałam do nich. Niestety, musiałam później już wracać. W drodze powrotnej spotkałam kilka raniuszków z piórkami w dzióbku. Były słodziutkie. :)

A Wy? Macie przyjemność z obserwowania wszystkich ptaków, nawet mega pospolitych, czy zależy Wam na obserwowanie tylko rarytasów?
Pozdrawiam!

MisiKrólik!!! :D
 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
modraszka09
żuraw
punkty: 3412
* * * *
 
dodano: 2016-04-01 21:45
,,Tą wstydliwą życiówką jest gągoł. Niestety mój pierwszy."
Dlaczego "niestety"? Wcale nie musisz się tym wstydzić, wręcz odwrotnie, cieszyć, no bo przecież to Twoja życiówka... ;-) Poza tym w Polsce gągoł to nieliczny ptak lęgowy! Nie masz czym się tu wstydzić... 
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2016-04-01 21:55
Nieliczny? Nie wiedziałam.... ale i tak większość z Was widziała gągoła...
 
 
Sikora
kruk
punkty: 6905
* * * * *
 
dodano: 2016-04-02 17:52
Ja nigdy nie widziałam gągoła :( Szarobure, czarne, szare ptaki mają piękne głosy, bo ich potrzebują dlatego, że nie są pięknie upierzone, a te ptaki, które są kolorowe, nie potrzebują już tak pięknego głosu.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP