Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
W parku
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2016-02-07 21:52
Witajcie!
Ostatnio dowiedziałam się o obecności trzech gatunków, których nigdy nie widziałam w pobliskim parku. Więc skorzystałam z ładnej pogody i pojechałam do parku na obserwacje. Kiedy dojechaliśmy, od razu rzuciłam się na poszukiwania tych trzech gatunków, czyli świstuna, cyraneczki i bernikli białolicej. Przez pierwsze kilka minut widziałam tylko dwa gatunki: gołąb, krzyżówka, gołąb, krzyżówka...I nagle wśród tych gatunków widzę ptaka o gęsiej sylwetce z czarną głową i białymi policzkami...To była BERNIKLA BIAŁOLICA!!!! Byłam bardzo podniecona i zrobiłam jej kilka zdjęć, niestety telefonem. Wyszły bardzo słabe. Napatrzyłam się na tego pięknego ptaka i poszłam dalej. Szukałam świstunów i cyraneczek. Nie mogłam ich znaleźć, ale piękna pogoda i przyjemny świergot ptaków zachęcał do dalszych poszukiwań. Jednak na stawie było tylko zatrzęsienie mew i łabędzi. Niestety, tych dwóch gatunków już nie zobaczyłam. Byłam jednak bardzo zadowolona z mojej jednej życiówki. Wesoła, wróciłam do domu.
Mam nadzieję, że Wy tez zobaczycie gatunki, które nie muszą być rzadkie, ważne żebyście Wy byli z nich zadowoleni. :)
Ararauna!
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Sikora
kruk
punkty: 6905
* * * * *
 
dodano: 2016-02-08 14:43
Gratuluję gatunku! Świetne obserwacje :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP