Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nad Gardnem po raz drugi
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2015-09-07 20:58    |    ostatnia zmiana: 2015-09-08 07:06
Witajcie!
Ten weekend spędziłam nad Gardnem i w Słowińskim PN. Może nie było zbyt bogato w ptaki, ale jakieś życiówki się znalazły...;) 
Na początek pojechaliśmy na wycieczkę rowerową. Jechałam w towarzystwie dymówek i oknówek. I nagle patrzę... jakieś białe sylwetki lecą nad jakimś rozlewiskiem. Na całe szczęście miałam przy sobie lornetkę, bo bez niej nie byłabym w stanie oznaczyć gatunku. Więc wyjęłam ją, ustawiłam ostrość i patrzę, ...że to CZAPLE BIAŁE! Zawsze chciałam je spotkać! To mój drugi zaobserwowany gatunek czapli!
Popatrzyłam trochę na nie i odjechałam. Jechałam tak przez park jeszcze z dziesięć kilometrów, po czym zawróciłam. Potem tata poinformował mnie, że pojedziemy w kilka ciekawych miejsc. Bardzo się ucieszyłam . Nie minęło 10 minut, a już siedziałam w samochodzie z moim tatą, bratem i kolegą mojego taty, który prowadził samochód. Najpierw pojechaliśmy obejrzeć żeremie bobrów. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, pierwszy widok, który rzucił nam się w oczy to wielki, powalony świerk. Potem zauważyliśmy pełno klinowato zakończonych pieńków, obejrzeliśmy żeremia i wróciliśmy do samochodu. Idę, idę i nagle patrzę,  że na ziemi leży coś niebieskiego w czarne prążki. To było lusterko sójki! Podniosłam je i wpakowałam do pokrowca od aparatu. 
Potem pojechaliśmy na miejsce obserwacji ptaków. Podczas jazdy zobaczyłam jakiegoś drapieżnika. Spojrzałam przez lornetkę. To był myszołów! Moja pierwsza okazja do sfotografowania tego ptaka! Oczywiście zrobiłam parę zdjęć i niedługo pojawią się w mojej galerii. ;) Kiedy dojechaliśmy na miejsce, usłyszałam donośny klangor żurawi. Ach, jak ja lubię ten głos! Przeszłam kawałek i nagle zobaczyłam jakieś olbrzymie orły. Wystarczyło, żebym zobaczyła ogon...od razu w iedziałam, że to bielik. Zrobiłam kilka zdjęć i nagle w oddali zobaczyłam rybitwę białoczelną! Moją pierwszą! Bardzo się cieszyłam. Potem się rozpada ło, więc wróciliśmy do domu.
T o była jedna z moich najlepszych wypraw w życiu i myślę, że nigdy jej nie zapomnę...
 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
ostrygojad
łabędź
punkty: 9575
* * * * * *
 
dodano: 2015-09-07 21:32
Gratuluję fajnych obserwacji i nie mogę się doczekać fotek.;) Swoje pierwsze czaple białe również widziałam w Słowińskim Parku Narodowym:)
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2015-09-07 21:49
Także gratuluję obserwacji, ararauno! Ja swoje pierwsze czaple białe widziałam nad jeziorem Sasek Wielki. Tak jak swoje pierwsze kormorany i perkozy dwuczube. :)

 
 
Sikora
kruk
punkty: 6905
* * * * *
 
dodano: 2015-09-08 09:59
Gratuluję obserwacji:) Czekam na zdjęcia:D
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-09-08 20:32
Dziękuję za miłe komentarze. ;) Zdjęcia najprawdopodobniej pojawią się w weekend. I z Berlina, i tej wycieczki. :)
 
 
wywielga
żuraw
punkty: 4099
* * * *
 
dodano: 2015-09-10 18:13
Może się czepiam, ale bielik to nie orzeł.
Co do czapli białych - teraz będzie można łatwo je spotkać, najwięcej nad stawami rybnymi, a także nad jeziorami. Jak się gdzieś wybierzesz, to może zaszczycisz nas ładnym zdjęciem tego ptaka. Masz zdjęcia białoczelnej?
Jeżeli chodzi o pióro sójki, jeżeli niebieska barwa jest wyraźna na obu chorągiewkach, możliwe, że trafiłaś na skrzydełko :-)

 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-09-10 21:17
wywielga napisał:
„(...)Masz zdjęcia białoczelnej?(...) :-)”

Przykro mi nie mam. Leciała szybko i za późno nastawiłam aparat. :(

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP