Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Trzecia pliszka!
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2015-03-23 20:19    |    ostatnia zmiana: 2015-03-27 14:23

Witam wszystkich! Mój trzeci gatunek pliszek zobaczyłam w ostatni piątek, ale myślę, że moja obserwacja nie utraciła daty ważności ;]....

Był to pochmurny dzień, w którym wraz z ~ sieniawską wybrałam się na pobliskie pole. Na pierwszy rzut oka nie było tam widać żadnych ptaków, ale potem zobaczyliśmy ptaki, które bardzo wolno latały....

Na początku wyglądały na skowronki, ale potem z nich zrezygnowałyśmy. Było to bardzo ciekawe widowisko : niektóre ptaki wznosiły się w powietrze i wolniutko latały. Potem nagle atakował je drugi ptak i zaczęły latać z niesamowitą prędkością. Lądowały spadając pionowo w dół ze złożonymi skrzydłami. Było ich tam kilkanaście. Ich ogony były czarne z białymi brzegami, brzuch żółty i szary wierzch ciała. Tak, to były PLISZKI ŻÓŁTE!!! Moje pierwsze! Bardzo się z nich cieszyłam (jak z resztą ze wszystkich moich nowych gatunków :p)

PS. Teraz "poluję" na cytrynkę. Może ktoś mi powie gdzie można je spotkać?;)

Pozdrawiam

                                                                Ararauna

 
 
Komentarze ( 8 )
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-03-23 20:25
Z cytrynową będziesz miała dużo trudniej...  
PS Gratuluję życiówki [: ;p
 
 
ostoja
bielik
punkty: 19628
* * * * * * *
 
dodano: 2015-03-23 20:32
Kilkanaście pliszek żółtych na miesiąc przed przylotem do Polski? Po twoim opisie, można wywnioskować, że są to skowronki. Dokładnie takie same, jak opisałaś, zachowanie ma skowronek, a nie pliszka żółta;( Co do pliszki cytrynowej polecam miejsce Rezerwat Beka, jest tam ich dużo, nie raz je tam widziałem. Przy okazji możesz zresztą tam zgarnąć wszystkie gatunki pliszek, od pliszki siwej, do "polowanej" przez Ciebie pliszki cytrynowej. Na pliszkę górską polecam rzekę Zagórską Strugę, która jest parę kilometrów od Rezerwatu. Jeśli chciałabyś tam pojechać, mogę Ci napisać najlepsze miejsca na pliszki cytrynowe w tym Rezerwacie. Życzę sukcesów i miłych obserwacji pliszek;)
 
 
ostoja
bielik
punkty: 19628
* * * * * * *
 
dodano: 2015-03-23 20:34
Zapomniałem dodać, że ten rezerwat znajduje się n Pomorzu, kilkanaście kilometrów od Rumi.
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-03-23 20:37

A skowronek to też życiówka :D

Dziękuję ostojo, może kiedyś tam zajrzę.;)

 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-03-23 20:39
ostoja napisał:
„Zapomniałem dodać, że ten rezerwat znajduje się n Pomorzu, kilkanaście kilometrów od Rumi.”
No to mam dosyć blisko :D
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2015-03-24 17:03
ostoja napisał:
„Na pliszkę górską polecam rzekę Zagórską Strugę, która jest parę kilometrów od Rezerwatu. Jeśli chciałabyś tam pojechać, mogę Ci napisać najlepsze miejsca na pliszki cytrynowe w tym Rezerwacie. Życzę sukcesów i miłych obserwacji pliszek;)”
Zagórska Struga stanowi południową granicę rezerwatu Beka. To również moje tereny :) Mogłeś widzieć tam pliszkę górską, ale (przepraszam za pytanie), czy jesteś pewien, że nie pomyliłeś z żółtą? :)
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2015-03-24 17:14
ararauna napisał: „A skowronek to też życiówka :D"
Niemniej powinnaś jednak wiedzieć, który gatunek uznasz za życiówkę :) Więc może lepiej odpuść sobie teraz i poczekaj na moment, w którym będziesz mogła z całą pewnością oznaczyć obserwowany gatunek.
 
 
ostoja
bielik
punkty: 19628
* * * * * * *
 
dodano: 2015-03-24 17:35
Nie, nie w Rezerwacie Beka nie zobaczyłem pliszki górskiej, natomiast w Rumii, tam gdzie mieszkam, gdzie także płynie Zagórska Struga, tu zobaczyłem ją. Jak się uda zrobić jej zdjęcie, to wstawię na OTOP, ponieważ ta pliszka jest, jak obserwowałem, mało płochliwa.;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP