Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Karmnikowe szaleństwo
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2015-02-03 14:35

Hej! Siedzę właśnie w domu, bo mam ferie i obserwuję ptaki przylatujące do mojego karmnika.  Na początku zimy do karmnika przylatywały tylko bogatki, a teraz wszystko się zmieniło. Biedne bogatki są wypędzane przez ogromne stada dzwońców. Karmnik się aż przechylił, tyle było ptaków. Lecz dzisiaj stało się coś dziwnego...

Zawsze normalnie dawałam do karmnika 2 kule tłuszczowo - nasienne, garść orzechów i trochę ziaren słonecznika. Jedzenie te przywoływało tylko bogatki, rzadziej modraszki i dzwońce. Wczoraj prawie cały dzień siedział w karmniku spory czyż. Dzisiaj rano nic nowego - dzwońce, dzwońce i dzwońce. Patrzę na karmnik, a tu ląduje GRUBODZIÓB!!! To mój pierwszy grubodziób w karmniku! Na śnieg wylądowało spore stado ptaków. Potrafiłam między nimi rozróżnić dzwońce, bogatki, czyże, wróble, trznadle i moje pierwsze ZIĘBY w karmniku! Potem ptaki odleciały przez nadjeżdżający samochód. Pozostawiły po sobie strasznie dużo śladów, jakby na raz usiadły na śniegu dziesiątki ptaków. Nie wiem dlaczego tak nagle zaczęły lubić te kule i orzechy, ale myślę, że to dobrze.;)


 
 
Komentarze ( 11 )
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-02-03 14:41
:0 Ja ostatnio nie mam żadnych ptaków w karmniku ): ): ):
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-02-03 14:47

Za dużo też lepiej nie mieć, bo u mnie masowo stukają się o szyby(na szczęście do tej pory żadnemu ptaszkowi nic się nie stało)

PS. Gratuluję bażanta w karmniku!;)

 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-02-03 14:54
Myślę, że przystawię mój karmnik bliżej okna - mniej drapieżników, lepsza widoczność :)
 
 
_rudzik-
kruk
punkty: 6186
* * * * *
 
dodano: 2015-02-03 15:12
Mar_Lis napisał:
„Myślę, że przystawię mój karmnik bliżej okna - mniej drapieżników, lepsza widoczność :)”
Ale również większa możliwość, że ptak się rozbije. Dobro ptaków ważniejsze od widoczności.
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-02-03 15:26
Napisałem również, że dalej od drapieżników, takich jak: kotów, lisów, psów, i innych ptasich wrogów - boją się człowieka. 
 
 
_rudzik-
kruk
punkty: 6186
* * * * *
 
dodano: 2015-02-03 16:23
Skoro większe ptaki boją się człowieka, mniejsze również.  Najbezpieczniejszym miejscem byłby karmnik zawieszony na cienkiej gałąź ce,  która nie utrzyma kota, ale nie dosięgnie jej np. pies.
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2015-02-03 17:03
Ja karmnik mam na palu :)

 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2015-02-03 20:42
_rudzik- napisał:
„Skoro większe ptaki boją się człowieka, mniejsze również.  Najbezpieczniejszym miejscem byłby karmnik zawieszony na cienkiej gałąź ce,  która nie utrzyma kota, ale nie dosięgnie jej np. pies.”
Cienka gałązka nie utrzyma też karmnika :) No chyba, że to kula tłuszczowa, ale ona tez nie może być zawieszona na na wątłym, patyku. Dobrym pomysłem jest słup o gładkiej powierzchni, po której nie wdrapie się kot.
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-02-03 20:53
Mój karmnik ma ok. 160 cm wysokości, poza tym słup karmnika jest gładki. Na razie żaden kot się nie dostał do karmnika, a ptaki drapieżne to u mnie rzadkość.;)
 
 
Bolko-Stary
wróbel
punkty: 821
* *
 
dodano: 2015-02-04 22:43
U mnie karmnik jest zamocowany na około 170 cm rurce ze stali nierdzewnej, więc żaden drapież nik z ziemi nie ma szans się wdrapać. postawiony jest nie opodał krzewu magnolii w któ rym się kryjąmoje ptaki przed drapież nikami z powietrza.
Dziś w jednym momencie było aż osiem grubodziobów przy karmniku, jeden zajadał słonecznik w karmniku a reszta czekała na krzaku magnoli i żerowała pod karmnikiem. W pewnym momencie zauważyłem pełzacza wspinającego się po pniu magnoli, zrobiłem kilka zdjęć przez okno więc nie są najleszej jakości, ale wstawiłem do swojej galerii:)
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2015-10-24 22:20
_rudzik- napisał: „Ale również większa możliwość, że ptak się rozbije. Dobro ptaków ważniejsze od widoczności.”
Piszę późno, ale dopiero ostatnio się o tym dowiedziałam. Na ,,bądź na pTAK!" napisali, że im karmnik bliżej okna, tym mniej ptaków się rozbija. A dlaczego? Dlatego, że ptaki nie mają czasu na rozpędzenie się do tego stopnia, żeby uderzenie w szybę stało się śmiertelne.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP