Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Bieliczy blog
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nowy kłopot!!!
 
 
~ ararauna    |    dodano: 2014-07-16 10:25
Dawno tutaj nie pisałam, bo nie miałam żadnego ptasiego odkrycia. Ale dziś mam problem. Wczoraj, gdy byłam na podwórku z moją koleżanką i z moim bratem, zauważyliśmy kota czającego się w tujach. Widać było, że próbuje się do czegoś dostać. Odpędziłam go i zobaczyłam czego szukał. Małego gniazdka kopciuszka z trzema małymi jajeczkami i z ledwo żyjącą samicą. Szybko się oddaliliśmy żeby ptak nas nie wyczuł. Co mam robić!? Nie mogę przecież ciągle odganiać tego kocura, bo on prędzej, czy później i tak się do nich dorwie. Proszę o szybką odpowiedź!!!(jak ktoś będzie wiedział).  
 
 
Komentarze ( 7 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2014-07-17 08:35
Dobrze byłoby ustalić czyj jest kot. A potem grzecznie wyjasnić właścicielowi kota (może z pomocą rodziców?) na czym polega problem. Byłoby dobrze gdyby kot był przez najbliższe tygodnie pilnowany przez właściciela.
Czy to gniazdo jest na tui, czy kot się tam tylko czaił? Bo jeśli gniazdo jest w tujach, to sądzę, że to nie jest kopciuszek. On woli szczeliny w murach, ogrodzeniach, okap dachu i inne podobne miejsca.

 
 
radijan21
łabędź
punkty: 10507
* * * * * *
 
dodano: 2014-07-17 13:01
Może to był rudzik? W razie błędu proszę poprawić.
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2014-07-20 11:43
https://www.youtube.com/watch?v=fcvGW7e3_FU&list=UU13xLJTa9qif7DarMrFmUqQ
film o zabezpieczaniu budek lęgowych, ale rozwiązania w nim zaprezentowane pomogą chronić też gniazdo.

Kiedyś czytałem o rozwiązaniu tego problemu poprzez założenie dzwoneczka na obroży. Sposób może dobry, ale tylko dla kota kanapowego, dla dachowca śmiertelnie niebezpieczny - kot nie jest świadomy obroży i może się zaczepić o coś w niedostępnym miejscu.

Tuja jest faktycznie dziwnym miejscem na lęgi kopciuszka, w mojej zależnie od roku gniazdują dzwońce i makolągwy , może to któryś z tych gatunków.
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2014-07-28 09:01
sowa napisał:
„Dobrze byłoby ustalić czyj jest kot. A potem grzecznie wyjasnić właścicielowi kota (może z pomocą rodziców?) na czym polega problem. Byłoby dobrze gdyby kot był przez najbliższe tygodnie pilnowany przez właściciela.Czy to gniazdo jest na tui, czy kot się tam tylko czaił? Bo jeśli gniazdo jest w tujach, to sądzę, że to nie jest kopciuszek. On woli szczeliny w murach, ogrodzeniach, okap dachu i inne podobne miejsca.”
Kot jest mojej sąsiadki, która mieszka na przeciwko mnie. Próbowałam jej to powiedzieć, ale ona mówiła, że jej "kocurek" jest niewinny i, że w tujach szukał swojej zabawki, a tak naprawdę ten kot w ogóle nie miał zabawek. A co do tego gniazdka to był kopciuszek, bo samica, którą tam znalazłam miała rudy ogon, a pozostałą część ciała miała szarą.
 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2014-07-29 15:14

Dziś zaglądnęłam do gniazda to były już pisklęta, ale po samicy ani śladu. Boję się, że kot ją dorwał. Widziałam jak jedno pisklę było wyrzucone spory kawałek od gniazda i miało lekko zakrwawione ucho. Włożyłam je z powrotem. A jeśli chodzi o dorosłe kopciuszki to w prawdzie je widywałam, siadały nawet na siatce obok gniazdka, ale wyglądały i zachowywały się tak jakby nie miały o nim pojęcia. 

 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2014-07-29 20:23
Radziłabym nie zaglądać do gniazda. Twoje wizyty przy gnieździe mogą stresować ptaki nie mniej niż wizyty kota. Niezależnie od Twoich zamiarów.
 
 
araszafirowa
wróbel
punkty: 613
* *
 
dodano: 2014-07-31 23:06
Żal mi tego pisklęcia co wypadło
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Zgadka ...
Z parku ...
Nasuwa ...
Portret ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP