Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasia kronika...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Bliskie spotkanie
 
 
~ _rudzik-    |    dodano: 2014-11-15 17:49

Witajcie!

Pojechałam dziś na stawy Raszyńskie. Odbyłam tę wyprawę wraz z tatą. Niestety, woda była spuszczona i wydawało się, że wycieczka będzie nudna. Na początku zauważyliśmy ok. 15- 20 czapli siwych siedzących koło wysepki/ na ''skorupie'' powstałej w wyniku spuszczenia wody. Postanowiliśmy obejść staw Falencki dookoła. Zobaczyliśmy duże stadko nieoznaczonej drobnicy- ok. 30 osobników. Dalej śmieszka i nieoznaczona mewa. Jestem zawiedziona ptakami, lecz pokrzepiona spacerkiem :)

Tata powiedział żebyśmy poszli jeszcze na staw po drugiej stronie. I stało się tak. Zobaczyliśmy chmarę kawek i gawronów. Potem poszliśmy dalej.Już chciałam powiedzieć '' wracajmy, zimno mi'', gdy ok. 10 metrów przed nami wystartował wielki ptak o ubarwieniu kawa z mlekiem! :)

Przeleciał na jakieś drzewo, ale na szczęście zlokalizowaliśmy go. I został oznaczony- 100 % bielik. To nie moja życiówka (widziałam młodego bielika w Małdze), ale jednak tak bliskie spotkanie z pięknym ptakiem to zawsze coś. Uradowani wróciliśmy do domu.

pozdrawiam 

Rudzik

Ps. Zdjęcia będą jak je zrzucę :)

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
jer12
kruk
punkty: 7315
* * * * *
 
dodano: 2014-11-17 18:54
A jak z łabędziami na Raszynie?
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Rodzinka...
Gawron- ...
Trznadel ...
Dzięciołek
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP