Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Aves, aves, aves....
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Łabędzie krzykliwe...
 
 
~ Trofeus6    |    dodano: 2009-12-20 15:59
Sobota, 8 rano. Wraz z tatą wsiadam do samochodu i jedziemy 20 km do Mostowa. Znajduje się tam zbiornik wodny, kiedyś wspominałem o nim. Podejrzewaliśmy, że mogą być tam łabędzie krzykliwe. Wcześniej mój tata przejeżdżał tam i słyszał głośne, fletowe dźwięki i mnóstwo białych ptaków w oddali. Oczywiście nie mogłem zbagatelizować takiego doniesienia, gdyż bardzo chciałem zobaczyć krzykliwe. Gotowy byłem pojechać w marcu do PN "Ujście Warty". Gdy dojechaliśmy było -15 stopni. Niebo zachmurzone. Woda zamarzła w zbiorniku oprócz jednego miejsca przy wyspie. I tam właśnie zgromadziło się ptactwo. Przedzieraliśmy się przez świerczyny, by w końcu dość do wody. Gdy wyszliśmy z lasu powiedzieliśmy tylko WOW! 150 łabędzi krzykliwych, 400 krzyżówek! Po dokładnym przyjrzeniu wypatrzyliśmy jeszcze jedną zabłąkaną gęś zbożową i parę łabędzi niemych. Widok był niesamowity. Te dźwięki. Istny Makrokosmos na żywo:) Te ptaki są piękne. Chciałem zobaczyć jednego, chociaż jednego a tu ponad setka. Było strasznie  zimno, a one były pełne życie. Niektóre zachowywały się tak jakby tańczyły. Stały na lodzie i na zmianę kłaniały się sobie machając skrzydłami i wydając fletowe dźwięki. Coś niezapomnianego. Nagle wszystkie kaczki się poderwały. Na horyzoncie pojawiły się dwa dorosłe bieliki. Przeleciały i usiadły na sośnie. Zadzwonił telefon. To tata mówiąc, żebym przyszedł do niego, gdyż 3 metry od niego są dwa zimorodki. Odnalazłem go po śladach, lecz zimorodki nie poczekały na mnie i gdzieś odleciały. Postaliśmy jeszcze chwilę przy krzykliwych i wróciliśmy do domu.
 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-12-20 17:17

Gratuluję obserwacji. A zdjęcia masz ?? Ja jeszcze nie widziałem nigdy zimorodka :)

 
 
Trofeus6
puchacz
punkty: 42068
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-12-20 17:27
Matis napisał:
„Gratuluję obserwacji. A zdjęcia masz ?? Ja jeszcze nie widziałem nigdy zimorodka :)”
Dziękuje, zdjęcia są już zamieszczone.
 
 
chivetta
łabędź
punkty: 8840
* * * * * *
 
dodano: 2009-12-20 19:41

Gratuluję spotkania. To musiała być prawdziwa gratka. Pewnie wszyscy ci zazdroszczą.

Tak jak ja. :)

 
 
wik18
łabędź
punkty: 9341
* * * * * *
 
dodano: 2010-03-22 20:50
Gratuluję! Z liczenia też jesteś dobry... :D
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Gągoł
Samica ...
Para ...
Gęsiówki ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP