Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moja kronika piórkami pokryta...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wszystkiego po trochu...
 
 
~ Ptaszyna    |    dodano: 2016-12-29 19:05
Ostatnio ruch na Juniorze trochę jakby zamarł. Szczerze mówiąc, też tu niestety wpadam rzadziej niż kiedyś. Ptasiarsko udzielam się teraz głównie na blogu: pasjaprzezobiektyw.blogspot.com Ale o naszym portalu zapomnieć nie zamierzam, po to właśnie między innymi tworzę ten wpis. 

Gdyby tak streścić wszystko, co się u mnie ostatnio działo... Często starałam się chodzić na ptaki, kiedy tylko było to możliwe byłam w terenie. Odwiedzałam pola w Pęcicach/Laszczkach, Stawy Raszyńskie, Kępę Okrzewską nad Wisłą. Subiektywnie najciekawsze gatunki, jakie tam zaobserwowałam, to grubodziób, bielaczek, krakwa (prawdopodobnie). 

U moich ptaków nic nowego, chociaż do stadka doszła jeszcze ostatnio jedna samiczka kanarka. Niestety mam teraz z hodowlą trochę problemów, więc chwilowo nie mogę dokupić jej samca. Mam ogromne wyrzuty sumienia z tego powodu. Ta ptaszynka bardzo tęskni, po prostu to widać...

Święta minęły mi miło - dostałam nowy aparat, więc ćwiczyłam robienie zdjęć i ciągle ćwiczę - na mazurkach, dzwońcach, czeczotkach, trznadlach, gilach, sosnówkach, srokach... Co się w okolicy nawinie. 

A ponieważ już niedługo Nowy Rok, czas też na podsumowania. Ogółem udało mi się w tym roku zaobserwować 134 gatunki, a życiowy ranking wzrósł do 142 gatunków. Obie listy opublikuję później na blogu - tym "internetowym".

A poza tym spieszę ze spóźnionymi życzeniami świątecznymi, i teraz aktualnymi noworocznymi. Wszystkiego najlepszego! Spełnienia marzeń i ciągłego rozwijania ptasiej pasji!

A na koniec, starym zwyczajem

Pozdrawiam
Ptaszyna
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2016-12-29 20:51
Cieszymy się Ptaszyno, że jesteś z nami i wciąż rozwijasz swoje pasje ornitologiczne i fotograficzne. 
Junior ma swoje  lepsze i gorsze dni, a ornitologia nie należy do łatwych i częstych pasji młodych ludzi.
Z pierwszymi Juniorami utrzymuję wciąż przyjacielskie znajomości, chociaż to już dorośli ludzie.
Wciąż twierdzę, że OTOP Junior to "kuźnia" wspaniałej młodzieży.
Dzięki pomysłodawczyni projektu- SOWIE- zadziało się coś niesamowitego, coś co krąży między młodymi ludźmi ( i nie tylko młodymi :) ), coś, co odegrało w ich dorastaniu ogromną rolę, a czy będzie odgrywać nadal?
Mam nadzieję, że tak :) 

Pozdrawiam Wszystkich 
akogut 

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Kamuszni ...
Piskliwi ...
Czapla ...
Mewa ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP