Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Moja kronika piórkami pokryta...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
"Wiosna, cieplejszy wieje wiatr..."
 
 
~ Ptaszyna    |    dodano: 2016-03-22 12:18    |    ostatnia zmiana: 2016-03-22 14:54
Wiosna!

Tym radosnym powitaniem witam was dzisiaj :).

Bo wiosna faktycznie nadchodzi, ponoć ma być coraz cieplej. W bardziej słonecznie dni można zauważyć już mrówki i motyle. Ale dla nas, ptasiarzy, najważniejsze są ptaki :). I właśnie o nich chciałabym dzisiaj napisać.

Żurawie powróciły jako pierwsze, w lutym. Teraz, gdy chodzę na wycieczki do Puszczy Kampinoskiej, w niektórych miejscach praktycznie ciągle towarzyszy mi ich klangor. Zwykle słychać go z oddali, no ale słychać :).

A jeśli mowa o powrotach: pliszki siwe, szpaki i grzywacze - one już tutaj są. Dzisiaj słyszałam także cichy śpiew, najprawdopodobniej lerki - więc one chyba też wróciły!

Na niebie ciągle unoszą się ptasie klucze... Lecą w kierunku Wisły. To właśnie dziś zobaczyłam ok.7 wielkich kluczy gęsi, lecących jednocześnie! Widok niesamowity...

Obserwowałam ostatnio kruki i sroki, zbierające materiał na gniazdo. Zaczynam słyszeć też śpiewy trznadli - bogatki rozpoczęły dużo wcześniej. W lesie dzięcioły bębnią na potęgę. Krzyczą bażanty, gruchają sierpówki.

A z innych ciekawostek trochę mniej z wiosną związanych - w lutym pojawiły się u mnie wrony siwe, których wcześniej tu nie spotykałam. Pewnego dnia widziałam ich całe kraczące stadka latające po okolicy.

Ogólnie ptaki się teraz mocno ożywiły, ale tak już wiosna wpływa na zwierzęta (i ludzi) :).

Na zakończenie - życzę wam radosnych, spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych! A także wielu wspaniałych obserwacji w tegoroczną wiosnę :).
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2016-03-24 07:05
Mała aktualizacja - wczoraj udało mi się zobaczyć lerkę (do tej pory tylko ją słyszałam), a oprócz tego nad głową przeleciało mi kilkanaście czajek :).
Dlatego zachęcam wszystkich: nie siedźcie w domu! Wiosna to świetny czas na obserwacje i nie można go marnować. Wspaniale byłoby pojechać teraz do jakiegoś "ptasiego" miejsca, ale jeśli nie - przespacerujcie się chociaż koło domu. A nuż wpadnie coś ciekawego :).
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Kamuszni ...
Piskliwi ...
Czapla ...
Mewa ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP