Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Cały rok z ptaszkami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wiosna - nowe obserwacje
 
 
~ Perla    |    dodano: 2010-04-16 20:39

Sarenki wylegują się na trawie, wiewiórki skaczą po drzewach z taką gracją, jakiej pozazdrościłaby im niejedna baletnica, a sroki krążą wokół gniazdka... Ten wiosenny klimat jest cudowny!

Wiosenne obserwacje zaowocowały w miły widok bocianów białych, grzywaczy, myszołowów wydających ostrzegawcze dżwięki w pobliżu gniazda, kowalików, dzięciołów i wielu, wielu innych... 

A co u Was?

P. S. Zauważyłam bociana siedzącego w gnieździe ( 11.04.10 ). Wyglądał zupełnie tak, jakby wysiadywał jajko. Tak wcześnie? Czy to możliwe?

 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-04-16 21:00
Pierwsze jajo pojawia się chyba 3-4 dni po przylocie samicy, więc czemu nie... Tyle że bociany potrafią też siedzieć na gnieździe ot tak sobie, dla odpoczynku. Długo go obserwowałaś?
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2010-04-16 21:55
W środę nad Gorcami przelatywał dość nisko bocian czarny, ale u nas jest ciągle zimno.
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-04-17 08:40

A u mnie na jodle usiadła przed chwilą makolągwa. Może to ta zeszłoroczna, co siadywała na naszym drucie? :) Ale wciąż tęsknię za jaskółkami! Dzisiaj przyśniły mi się dymówki i oknówki, najbardziej brakuje mi tych pierwszych. Nie mogę się doczekać ich przylotu.

 
 
Perla
jaskółka
punkty: 1210
* * *
 
dodano: 2010-04-28 16:42
Netta napisał:
„Pierwsze jajo pojawia się chyba 3-4 dni po przylocie samicy, więc czemu nie... Tyle że bociany potrafią też siedzieć na gnieździe ot tak sobie, dla odpoczynku. Długo go obserwowałaś?”
Nie, jechałam w teren kawałek drogi dalej, a zaobserwowałam go z samochodu. Zatrzymałam się, aby go obejrzeć, jednak nie trwało to długo :(
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
W ...
Kaczuszk ...
Łabędź ...
Nad ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP