Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Cały rok z ptaszkami
 
Poleć znajomemu
Drukuj
O sierpówkach, którym nie dane było żyć...
 
 
~ Perla    |    dodano: 2009-12-23 15:19

Mam nadzieję, że ten rok nie okaże się tak ciężki dla ptaków, jak zeszły... Pomagam ptakom, jak mogę, zawożę do weterynarza, gdy widzę taką potrzebę, a przede wszystkim dokarmiam je (późna jesień - zima - wczesna wiosna), sporządzając pełnowartościowe mieszanki... Jednak czasem ogarnia nas bezradność. Wiemy, że nie możemy już nic zrobić, patrzymy tylko i czekamy, co dalej.

 Zeszłej zimy, spojrzałam w okno, a mój wzrok przyciągnął parapet. Siedziała tam sierpówka, taka słaba i zmarznięta. Zamknęła oczy i już ich nie otworzyła... Była jak kawałek lodu. Zamarzła.

Kilka dni, może tygodni później, przede mną spadła z drzewa inna sierpówka. Próbowaa się unieść, ale nie miała dość sił. Ciągle utykała na lewą łapkę. Zawiozłam ją do weterynarza. Miała martwicę łapy. Dostała wiele zastrzyków wzmacniających, ale za nie poddano ją próbie dalszego leczenia, nie dało się rady, choroba była za bardzo rozwinięta... Ptak został uśpiony.

Innym razem, nie wiele po tym wydarzeniu, zobaczyłam kolejną sierpówkę, utykającą na prawą łapę. Nie była w stanie podnieść się z ziemi. Miałam pilny, ale krótki wyjazd. Zamierzałam pomóc jej po nim, ale jak tylko wróciłam, gołąb nie żył...

Pomagajmy ptakom, póki jest jeszcze taka możliwość.

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
chivetta
łabędź
punkty: 8840
* * * * * *
 
dodano: 2009-12-25 18:58
Strasznie to smutne. Szkoda, że nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc ptakom. :(((
 
 
Perla
jaskółka
punkty: 1210
* * *
 
dodano: 2010-02-01 15:08

Racja...

Ale ta zima, mimo, że mroźna, jest szczęśliwa dla "moich" ptaków.

 
 
zuziaJerzyk
wróbel
punkty: 402
* *
 
dodano: 2010-02-17 22:45
Biedne te sierpówki... a ja akurat te gołębie bardzo lubię, uważam że są słodkie i mają dużo gracji. Tym bardziej mi ich szkoda
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
W ...
Kaczuszk ...
Łabędź ...
Nad ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP