Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki u Mróvki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Obserwacje w NOWYM miejscu :)
 
 
~ Mrovka    |    dodano: 2010-03-28 14:37    |    ostatnia zmiana: 2010-03-28 14:42

Dziś "odkryłam" całkiem fajne miejsce do obserwacji ptaków. Zawsze tam spacerowałam, ale tylko do pewnej odległości i to był mój błąd ;)

Kiedy szłam zobaczyłam jakiś "staw", być może to efekt stopnienia śniegu, a może ten staw faktycznie BYŁ, tylko go wcześniej nie zauważałam. Idę, idę a tu patrzę krzyżówki ! Niespodziewałam się ich, ale były :) Około 5 osobników. Chyba się mnie trochę wystraszyły, bo jedna para zerwała się do lotu. Między drzewami przemykały jakieś ptaszki. Nie wiedziałam kompletnie co to za gatunek. Poszłam dalej, gdzie rosło dużo drzew. Tam moim oczom ukazały się trznadle, które wyśpiewywały piękne trele. Ptaków zapewne było więcej, ale nie znam się na, tyle aby ich wszystkich oznaczyć w dodatku nie wzięłam aparatu…Ale oprócz tego szpaki przy swoich budkach oraz kawki i gawrony. Na niebie krakał głośno kruk  . Oczywiście między płotami działek przemykały wróble. Jednak cała wyprawa dotyczyła zobaczenia żurawi. A tych niestety-nie widziałam. Niby woda jest, żaby, robale…Więc albo jeszcze nie dotarły albo są gdzie indziej. Innym razem przespaceruję się jeszcze dalej…;)

I tak zaliczam wyprawę do udanych :)

 
 
Komentarze ( 7 )
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-03-28 17:24
Fajnie jest odkrywać nowe miejsca, a potem jeszcze odkrywać nowe zalety miejsc już znanych :) Co do żurawi, woda, żaby i robale wcale im nie są potrzebne. Musisz wstać i nasłuchiwać o świcie - teraz pary zajmują terytoria i głośno oznajmiają swoją obecność. Jeśli rano nie usłyszysz krzyczących żurawi, to zapewne ich w okolicy nie ma.
 
 
KamilMyslek
kruk
punkty: 5057
* * * * *
 
dodano: 2010-03-28 17:59
A ja żurawie odkryłem ok. godziny 16., gdzie codziennie wychodzą na żerowisko i się odzywają. No ale teraz zmiana czasu, więc trochę się to pozmienia ;)
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-03-28 18:39

A ja widziałam tylko raz jednego żurawia na polu, i jesienią ptaki w kluczu, które chyba były żurawiami. No ale nie mam co narzekać, bo mój dzisiejszy spacer z mamą był naprawdę udany.

Fajnie masz z tymi krukami. Wydaje mi się, że widziałam kruki, ale nie mam pewności czy to były one, więc nie zapisałam ich na liście roku.

 
 
Mrovka
kruk
punkty: 5065
* * * * *
 
dodano: 2010-03-28 19:57

Oj, o świcie będzie ciężko wstać :) Ale myślę, że tak jak Kamil uda mi się je spotkać w dzień. Choć nie wiem czy to jest możliwe, nie widziałam jeszcze żadnego klucza, może to przez nieuwagę, a wydawałoby się że bardzo się rozglądam, nie wiem...:)

Co do kruków-latają nad moim domem :p pamiętam jak Netta napisała mi to samo :)  Zimą częściej je widywałam, prawie codziennie. Teraz trochę rzadziej, ale chciałabym bardzo zobaczyć kiedyś kruka siedzącego. :)

 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2010-03-29 20:24
Mrovka napisał:
„Oj, o świcie będzie ciężko wstać :) ”

Teraz właśnie o świcie można wstawać śmiało, wystarczy pobudka o 5, szybkie śniadanko i w teren. Dla mnie tam to rybka raz, że lubię wcześnie wstawać, a dwa, że biozegar budzi mnie właśnie około 5.30, a te pół godziny w te czy wefte to już do pokonania :)
 
 
luke22
bielik
punkty: 15810
* * * * * * *
 
dodano: 2010-03-29 20:28
Aragorn napisał:
„Mrovka napisał:„Oj, o świcie będzie ciężko wstać :) ”Teraz właśnie o świcie można wstawać śmiało, wystarczy pobudka o 5 szybkie śniadanko i w teren. Dla mnie tam to rybka raz, że lubię wcześnie wstawać, a dwa, że biozegar budzi mnie właśnie około 5.30, a te pół godziny w te czy wefte to już do pokonania :)”
Zazdroszczę wam, ja po 5 muszę wstać do szkoły, po 6 jestem już w drodze... A na ptaki o poranku naprawdę warto wstawać Mrovka...

 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2010-03-29 20:31
Ja do szkoły jadę o 7, ale przez te półtorej godziny to nawet za daleko się nie odejdzie od domu :( Chyba, że w sobotę, ale te ostatnio jak na złość deszczowe i pochmurne.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Wśród ...
Jaki to ...
Zagadka :)
świstunk ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP