Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki u Mróvki
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Rośliny zwabiające ptaki do ogrodu...
 
 
~ Mrovka    |    dodano: 2009-05-18 18:18

Nasz ogród już jest przygotowany, czekamy tylko aż wszystko zacznie rosnąć, szczególnie trawa :) W ogrodzie na moją prośbę zostało posadzone (da ptaszków) irgi i ognik. Do tego czereśnie, jabłka i gruszki. No i roślina która przypomina mi szczęśliwe, wiosenne (i też letnie) dzieciństwo-słonecznik. Aha! zapomniałam też o winobluszczu i róży. Możecie mi teraz wypisać jakie gatunki mogą przylecieć do tych kąsków??

Byłabym wdzięczna :)

 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
Trofeus6
puchacz
punkty: 42068
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-18 20:15
Zapewne miękkojady:) Ale jak sadzisz rośliny to radzę posadzić budleje. Jej kwiaty wabią motyle i trzmiele z całej okolicy. Można zaobserwować ciekawe gatunki:)
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2009-05-19 17:40
Z rodzimej flory, chyba rekordzistą jest dziki bez czarny . Jego kwiaty i owoce stanowią pokarm dla kilkudziesięci gatunków owadów i ptaków.
 
 
Trofeus6
puchacz
punkty: 42068
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-19 19:22
Możesz też posadzić drzewka jarząbu pospolitego zwanego powszechnie jarzębiną. Bardzo lubią na nim żerować jesienią kwiczoły. Jeśli masz jabłoń w ogrodzie to możesz nie zrywać wszystkich jabłek to zimą skorzystają kwiczoły i kosy.
 
 
krejzola005
puchacz
punkty: 35355
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-19 20:46
Można też posadzić rokitnika, berberys, kaline koralową, głóg, dereń jadalny, czeremcha amerykańska, aronia, winogron (taki zwyczajny'granatowy') Ja mam posadzony przy jabłoni i czareśni. Na jesien doskonale smakuje jemiołuszkom, kwiczołom, kosom . Jarząb szwedzki podobny do jarzębiny ale ma większe owoce.  U mnie większość z tych roślin, rośnie w ogrodzie. Na zime stanowią spiżarnie, a w okresie wiosennym ptaki chętnie zakładają w nich gniazda.  Polecam ksiązki pt: "PTAKI w twoim ogrodzie" Dariusz Graszka- Petrykowski. Oraz "Pomagamy Ptakom" Andrzeja Kruszewicza. Można  w nich znaleźć wiele informacji o zakładaniu przyjaznego ptakom ogrodu.
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2009-05-19 21:58
Ja osobiście polecam jeszcze zamontować gdzieś poidełko dla ptaków, można zaobserwować wiele ciekawych scen.
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-21 00:30
U mnie w ogrodzie jest irga i ogniki, ale wszystko, co przylatuje, wali prosto do karmnika na słonecznik...
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Wśród ...
Jaki to ...
Zagadka :)
świstunk ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP