Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasie Historie
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Zimowy spacer
 
 
~ Modraszka4    |    dodano: 2016-01-10 13:48
Dzisiaj, kiedy się obudziłam, padał śnieg! Bardzo się ucieszyłam. Dlatego, że obok mojego domu jest taki duży placyk i na nim jest  dużo wróbli, gawronów, i kawek. A jak jest śnieg, to jest ich więcej. Bo można tam znaleźć  ptasie smakołyki, takie, jak orzechy zakopane pod ziemią. I kiedy wyszliśmy, placyk wyglądał przepięknie: cały biały tylko żwopłoty nie były za bardzo ośnieżone.A wszędzie:gawrony,kawki i wróble. Ptaki coś sobie jadły, kiedy coś przeleciało mi nad głową. Uniosłam głowę i zobaczyłam średniego drapieżnego ptaka.Tjuw!!!-wydarł się ptak. Znów spojrzałam na placyk, ale ptaki się wystraszyły  i odleciały.Kiedy wróciłam do domu próbowałam sprawdzić, jaki to był ptak, ale nie znalazłam. A! Przypomniało mi się że, kiedy wracałam do domu zwróciłam uwagę na czarne kuleczki na żywopłotach.Te kuleczki bardzo smakowały wróblom, które dokazywały i hałasowały radośnie tak jak wiosną:).
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
miliczfan
jaskółka
punkty: 1594
* * *
 
dodano: 2016-01-10 20:05
Najprawdopodobniej był to krogulec :). Wskazuje na to: miejsce obserwacji (bo krogulec to taki wiejski jastrząb) , wielkość (chociaż dla jednego średni może być gawron, a dla drugiego kruk). https://www.youtube.com/watch?v=xVFYGJv6en8 (to link do filmiku z głosem krogulców)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Malutkie ...
Lodzia ...
Młody ...
Trznadel
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP