Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ostatnie dni.
 
 
~ Matis    |    dodano: 2010-12-02 09:40

Tydzień temu w sobotę wyjechałem na cały dzień do Kołobrzegu. Przy okazji, że dziadków wieźliśmy do sanatorium mogłem poobserwować ptaki przy Bałtyku. Na drzewach siedziały 2 rudziki oraz kos. Co jakiś czas przelatywały mewy. Na plaży siedziały mewy  srebrzyste, śmieszki , wrony, łabędzie nieme (jednemu odczytałem obrączkę) oraz krzyżówki. Miałem nadzieję, że zobaczę lodówki,  dlatego poszedłem nad rzekę Parsętę. Niestety tam też ich nie było. Zaobserwowałem tam perkoza dwuczubego oraz kormorany.

W niedzielę obserwowałem ptaki przy karmniku. Było bardzo dobre światło dlatego zrobiłem kilka ciekawych ujęć. Karmnik odwiedzały m.in. modraszki, bogatki, mazury, wróble i dzwońce.  Byłem też zobaczyć co u uszatek. Nadal są 3 i wydaje mi się, że więcej już nie zaleci.

Wczoraj przyszła do nas porządna zima. Śnieg w niektórych miejscach sięga nawet po kolana . Dokarmianie zacząłem na dobre. Wiszą kule, słoninki, a w karmniku na ptaki czekają przepyszne smakołyki.

 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
Emi10
łabędź
punkty: 10096
* * * * * *
 
dodano: 2010-12-02 10:24
No, niezła niespodzianka z tym śniegiem. U mnie  p r a w i e  do kolan. Teraz już przynajmniej można dokarmiać na całego ;)
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-12-02 16:56
Na lodówki to radzę się wybrać do portów rybackich; tam zimą jest ich zatrzęsienie. Ale nie wiem, czy jeszcze do Polski przyleciały.
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-12-02 19:49
basias napisał:
„Na lodówki to radzę się wybrać do portów rybackich; tam zimą jest ich zatrzęsienie. Ale nie wiem, czy jeszcze do Polski przyleciały.”
Są, są m.in w zatoce Gdańskiej. Dodam jeszcze, że do dziś do ogrodu sąsiada przyleciał grubodziób. 
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2010-12-05 20:30
basias napisał:
„Na lodówki to radzę się wybrać do portów rybackich; tam zimą jest ich zatrzęsienie. Ale nie wiem, czy jeszcze do Polski przyleciały.”

No jak to, przecież lodówki powszechnie występują w większych kompleksach miejskich, gniazdują głównie w sklepach z artykułami AGD i można je obserwować do woli bez obawy o wypłoszenie. Dodam jeszcze, że bytują u nas przez cały rok ;D

P.S Taki mały żart na podgrzanie atmosfery na portalu, bo tu ostatnio mały letarg wywołany chyba mrozem za oknami.

 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2010-12-05 21:25
Masz rację Aragorn, stagnacja na Juniorze, może obserwacje karmnikowe będą liczniejsze.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP