Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ostanie obserwacje- pola i wylewisko
 
 
~ Matis    |    dodano: 2010-09-10 20:03

Kilka dni temu wraz z gufozordem pojechaliśmy rowerami na pobliskie pola by obserwowac siewkowce głównie czajki . Jak zwkle po podwórkach buszowały wróble . Przelatywały też szczygły . Cały czas latały też dymówki szykujące się do odlotów. W 5 minut dojechaliśmy na miejsce i  zaobserwowaliśmy pierwsze czajki . Na polu siezdziało ich ok 500. Wśród nich szukaliśmy także inne siewkowce . W powietrzu zawisały dwie pustułki .  Po polach grasowały pliszki siwe i żółte. Byłem zawiedziony, że nie zaobserwowaliśmy dzierlatki. Po chwili wszystkie siewkowce podniosły się do lotu i wtedy nad nami przelaciało oprócz czajek kilka siewek złotych które poznaliśmy po ubarwieniu i "ostrych" skrzydłach. Zaobserwowaliśmy też kilka myszaków oraz błotniaki .

Piątek wyruszamy też na tam te pola i zahaczamy o wylewiska. NA polach znów tysiące czajek zarówno w oddali latają jak i siedzą na polu. Podniosły się wszyskie w góre i przelatywały nad nami. Wśród nich zaobserwowałem jakieś większe ptaki z długimi dzióbami . Niestety była to chwila i nie rozpoznałem ich.  Pojechaliśmy na wylewisko. Tam  latał myszołów. NA  drzewach żerowały bogatki i modraszki. Na świerku siedzaiły 3 muchołówki szare.   W krzakach siedziały piecuszki.

 

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
kesia99
bielik
punkty: 17415
* * * * * * *
 
dodano: 2010-09-17 11:08
No to miałeś fajną przygodę
 
 
Emi10
łabędź
punkty: 10096
* * * * * *
 
dodano: 2010-09-17 14:01
Zgadzam się z Kesią. Zazdroszczę Ci, że mogłeś zobaczyć tyle gatunków :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP