Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ostatnie obserwacje
 
 
~ Matis    |    dodano: 2010-06-09 15:50

Ostatnie kilka dni spędziłem na obserwacji ptaków. W czwartek ( BOŻE CIAŁO) byłem w WPN a właściwie przy pomniku przyrody. Jadąc obserwowałem błotniaka łąkowego.  Przy pomniku słychac było szpaki, kosy , słowika szarego i sikory. W piątek  obserwowałem ptaki na podwórzu . M.in. wróble, sierpówki jerzyki, dymówki, oknówki, pleszka, kopciuszek . W jednej z budek jest gniazdo. Nie wiem dokładnie jakiego ptaka ( wróbel lub pleszka). W sobote jechałem 21 km rowerami . Obserwowaliśmy wiele ptaków m.in. łozówka, piegża, słowik szary, zięba, dzięcioł ( głos), pliszki żółta i siwa . Jaskółki oraz bociana białego w Woźnikach. W niedziele  pojechałem do zoo nowego w Poznaniu. NIe interesowały mnie ptaki w klatkach ,ale bardziej na stawach. Oczywiście odwiedziłem sowy i kulona itp. oraz inne gatunki w zoo. NA stawach  pływały krzyżówki, głowienki, czernice, łabędzie nieme . Po trawie spacerowały gęgawy i bernikla. Zaobserwowałem również  trzciniaka, rybitwy pospolite, śmieszki , kurke wodną .  Wyprawy udane i przy tym pogoda dopisała. Dziś mamy 31 stopni C . A więc upał :)

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2010-06-09 15:51
A zdjęcia w krótce ...
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP