Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ostatnie obserwacje
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-12-29 18:09

 Ostatnio w weekend nie dodałem wpisu z wyprawy (a było ich kilka). W niedziele pojechałem z tatą do lasu . W lesie wyjątkowo  obserwacje owocne.  Myszołowy ( przy drogach), mysikróliki albo zniczki (zbyt daleko w koronach drzew), bogatki, 1 modra, kilka dzwońców, sikora uboga albo czarnogłowa, kruki i dzięcioł duży.

   W poniedziałek pojechałem na pobliskie pola. Ptaki także tam "zaowocowały". Dzierlatki, trznadle, mazurki, wróble.   Gdy wracałem samochodem za balotami na polu siedziały dwa kruki i myszołów.   Gdy podszedłem bliżej spożywały padlinę.

      Dziś tj 29.12.09 w Kościanie zaobserwowałem kwiczoły. W karmniku wróble, bogatki , modre i sierpówki.

 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
sokole_oko
bielik
punkty: 26714
* * * * * * *
 
dodano: 2009-12-29 21:35
Dużo nieoznaczonych gatunków ,ale i tak gratulacje .
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-12-29 22:35
sokole_oko napisał:
„Dużo nieoznaczonych gatunków ,ale i tak gratulacje .”
Wcale nie dużo - mysikrólik albo zniczek, uboga albo czarnogłowa. Raczej godna pochwały ostrożność, zwłaszcza usprawiedliwiona wobec sikor, wcale niełatwych do oznaczenia. Nie oznaczajmy gatunku w pośpiechu i często z tego powodu błędnie :)
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37312
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-12-30 15:59
sowa napisał:
„sokole_oko napisał:„Dużo nieoznaczonych gatunków ,ale i tak gratulacje .”Wcale nie dużo - mysikrólik albo zniczek, uboga albo czarnogłowa. Raczej godna pochwały ostrożność, zwłaszcza usprawiedliwiona wobec sikor, wcale niełatwych do oznaczenia. Nie oznaczajmy gatunku w pośpiechu i często z tego powodu błędnie :)”
Kiedyśczytałem książke i pisano, że lepiej nie oznaczac błędnie tylko postawic między dwoma gatunkami.
 
 
sokole_oko
bielik
punkty: 26714
* * * * * * *
 
dodano: 2009-12-30 16:39
Matis napisał:
„sowa napisał:„sokole_oko napisał:„Dużo nieoznaczonych gatunków ,ale i tak gratulacje .”Wcale nie dużo - mysikrólik albo zniczek, uboga albo czarnogłowa. Raczej godna pochwały ostrożność, zwłaszcza usprawiedliwiona wobec sikor, wcale niełatwych do oznaczenia. Nie oznaczajmy gatunku w pośpiechu i często z tego powodu błędnie :)”Kiedyśczytałem książke i pisano, że lepiej nie oznaczac błędnie tylko postawic między dwoma gatunkami.”
Wiem ,wiem .Sama na swoim blogu mam takie sytuacje . I popieram ostrożność . Chciałam tylko powiedzieć ,że np. w Awibazie mniej gatunków można by wpisać .:)
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-12-30 20:04
Rozmawialiśmy też na tym forum o tym wielokrotnie.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP