Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Jesień jesień
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-10-11 14:59

Wczoraj widziałem pierwsze 2 klucze. Żurawie albo gęsi. Dymówki jeszcze dziś widziałem. Szpaków bardzo dużo lata :) Widac że sikory już szukaja  jedzenie , ale za wcześnie nie można dokarmiac bo sobie nie poradzą później.

 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-10-11 16:34
Jak chcesz, to możesz dokarmiać cały rok - Anglicy tak robią. Albo w ogóle nie dokarmiać, jak większość ludzi. Tak naprawdę dokarmianie nie ma dla różnych ptaków jako gatunków żadnego znaczenia - korzysta z tego jakiś niewielki ułamek całości, reszta świetnie sobie radzi bez.
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-10-11 20:00
To prawda, że Anglicy tak dokarmiają ptaki. Nie doradzałabym jednak tego u nas, lepiej dosadzać i  nie wycinać krzewów, których owoce sa pokarmem ptaków. I pozostawiać w ogrodach trochę chwastów, ptaki się ucieszą.
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-10-11 20:38
Pewnie, że najlepszym sposobem jest dbanie o środowisko przyjazne ptakom. Sadzenie krzewów jest niewątpliwie prostsze i zapewne da lepsze wyniki niż wsiedlanie dropi... ;))
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-10-11 20:43

Tez się zgodzę ale nie z dropiami ;)

 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-10-12 07:29
Matis napisał:
„Tez się zgodzę ale nie z dropiami ;)”
Wprowadzanie dropi to poważny program, w który powinni być zaangażowani naukowcy. Dropie zniknęły z naszego środowiska nie dlatego, że nikt się nimi nie opiekował, ale dlatego, że zabrakło im rozległych, bezpiecznych siedlisk do życia. Kto ma nad tym pieczę  na twoim terenie?
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP