Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Dropie
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-10-04 13:14

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kiedy moja babcia była w moim wieku na pobliskich polach było pełno Dropi. Drop to bardzo duży ptak lądowy. W tej chwili nie ma ani jednego . A więc gmina ostatnio na zebraniu gdzie mój wuja jest sołtysem  chce  zaosiedlic  tymi ptakami te same pola  - tak powiedział mój kuzyn. Mam nadzieje że się uda

 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
marta10014a
jaskółka
punkty: 1453
* * *
 
dodano: 2009-10-04 14:34
Życzę powodzenia.Mam nadzieje ,że akcja się uda.
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-10-04 17:59

Ponowne wprowadzenie dropia do środowiska (czyli reintrodukcja) to trudna sprawa i obawiam się, że wola sołtysa nie wystarczy :) Nie ma u nas przede wszystkim takich dużych i dpowiednich dla dropia siedlisk, potrzebnych mu do życia. A to było główną przyczyną jego wyginięcia w Polsce. Ostatnie zniknęły ok. 1986 r. w Wielkopolsce właśnie. Tematem zajmowała Akademia Rolnicza w Poznaniu.

 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-10-04 18:08
Niedługo majaje przywieźc to wójt powiedział
 
 
gufozord4321
jaskółka
punkty: 1546
* * *
 
dodano: 2009-10-04 19:05
Życzę powodzenia.Mam nadzieje ,że akcja się uda.
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2009-10-09 17:41
Do boju, do boju, do boju dropiee!
 ;)) Życzę powodzenia i wójtowi, i gminie, i dropiom :))) Szczerze powiedziawszy, to uważam, że nie tylko duże organy publiczne (wojewoda, premier, minister, poseł, a nawet prezydent) są w stanie zrobić coś "wielkiego". Bo tak na prawdę to tylko chęci się liczą, i zaangażowanie, a nie to czy jest się posłem czy europosłem. Tu nie chodzi przecież o wysokość stanowiska. Tu chodzi o to czy ktoś włoży w tę akcję serce i wszystkie siły czy tylko podpisze kwitek. Dlatego uważam że nawet najmniejsi urzędem mogą zrobić wiele. :))
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-10-09 22:36

Jeśli to w ogóle prawda, sukcesu nie ma się co spodziewać. Żeby akcja się udała, wójt musiałby chyba wysiedlić całą gminę, a i tego mogłoby być mało... Dropie są niezwykle płochliwe i wymagają naprawdę wielkich terenów bez obecności człowieka.

Ciekawe, kto to w ogóle organizuje, na pewno ktoś spoza gminy, nie wydaje mi się, aby sam wójt był aż takim miłośnikiem rzadkich gatunków. A może to wcale nie o dropie chodzi?

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP