Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
DZiwne gniazdo
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-06-27 17:49
Sikory bogatki u kuzyna  mają młode w pompie. Mają kilka młodych . Można zobaczyc ciekawe sytuacje z życia sikor. To już drugie zdażenie sikory. Mojej mamy koleżanka ma też w rurze od płotu . Czy sikory lubią pompy i rury??
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Aragorn
bielik
punkty: 18625
* * * * * * *
 
dodano: 2009-06-27 18:21
Nie wiem czy je lubią, czy nie lecz w nich gniazdują. Może to wynikać z wielu przyczyn, brak naturalnych siedliski, w wypadku sikor dziupli gdyż są dziuplakami. Rury, pompy i tym podobne mogą im zastępować dziuple tak jak butki lęgowe. Ja z doświadczenia znam przypadki gniazdowania sikory w słupku szlabanowym i rurze stanowiącej poręcz mostu. Kiedyś też u mnie w ogrodzie gniazdowała w słupku ogrodzeniowym jednak teraz mój dziadek z mojej prośby zaspawał wszystkie takie do takich słupków, ze względu na bezpieczeństwo sikor i powodzenie ich lęgu. Zrobiłem to gdyż takie gniazda  w słupkach ogrodzeniowych to pułapki dla piskląt, podczas dużych deszczy takie słupki napełniają się wodą i pisklaki się topią, a w dużym słońcu są narażone na śmierć prze przegrzanie. Dlatego takie słupki powinno się zasłaniać od góry lub montować nad nimi daszki wykonane z drewna, blachy czy innego materiału.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP