Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wylewiska i jezioro kolejne życiówki bąk , głowienka i nur.
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-05-01 17:25

Dziś wybraliśmy się na wylewiska i nad jezioro. Dzisiejszy dzień był ciekawy. Najpierw ,gdy przyjechaliśmy na wylewiska pływały  Głowienki i jakieś Nury. Nie wiem jakie . Potem  podpłynęły do sesji łyski . Co jakieś5 min brzęczał Bąk. Później było już to nie miłe dla ucha. Ale go nie zobaczyliśmy. Kukała również Kukułka. Całą wyprawę obserwowały nas  jakieś drapieżniki. (myślę, że  błotniaki). PO polach latały skowronki, pliszki żółte i siwe. Gdy pojechaliśmy nad jezioro  na trawie żerował bocian biały . Weszliśmy na budkę i po chwili wylądował żuraw który potem też żerował na polu wraz z czajkami. Co jakiś czas  przelatywała sroka . A na  niektórych drzewach siedział dzwoniec. Nad  wylewiskami latały gęsi gęgawy.  Dziś był super dzionek z wyprawą włącznie ;)

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-01 19:08

Matis, czy wylewiska to teren, na który ktoś coś wylewa? Czy chodzi raczej o rozlewiska rzeki? I co to jest ta budka, na którą wchodzicie? Jakaś ambona myśliwska? Co do nurów - nie próbowałeś zrobić opisu lub rysunku tego, co było widać, a potem na spokojnie starać się określić gatunek? Poza tym bąk raczej buczy niż brzęczy ;)

A tak w ogóle sporo ptaszków, a i wypowiedź całkiem czytelna. Nawet gatunki w większości z małej litery, czyli poprawnie. Tak trzymaj :), kierunek jest dobry.

 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-01 19:28
Wylewisko, my na to tak mówimy, tam są koryta wód  połączone trzcinami ;)  a zdj nura mam tylko niewyrażne moge ci przeslac i określisz cy wogóle to nur.
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-02 09:39
A i zdjęcia można zobaczyc i ocenic w galeri łyska :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP