Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Zyciowe kuropatwy...
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-04-30 21:42
DZiś pierwszy raz w życiu widziałem kuropatwy. Wybrałem się na pole z Dawidem ( Gufozord). Było wiele ptaków i pliszki jaki skowronki. Także siwe pliszki oraz potrzeszcze. Idziemy sobie drogą polna tu nagle z za domu wybiegły 2 kuropatwy. Pogoniliśmy je z nadzieją na zdjęcie. Jednak  zdjęcia nie zrobiliśmy:( Troche za słabe  zoomy bo 3 i 10. Ale i kuropatwy świetnie się kryły w zaroślach . Ale i tak było fajnie :)
 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
Trofeus6
puchacz
punkty: 42068
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-04-30 22:01
" Pogoniliśmy je z nadzieją na zdjęcie." brak słów, ale jednak coś powiem.  Co myślałeś, że jak je przegonisz wyjdzie lepsze zdjęcie? Nie pomyślałeś o ptakach? Nie spodziewałbym się tego po tobie.
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-04-30 22:15
Mateusz, przecież ty chcesz chronić ptaki! W prawie każdym wpisie zastanawiasz się jak im pomóc. A potem piszesz, że pogoniliście kuropatwy i było fajnie! Tylko po to żeby zrobić im zdjęcie! Po prostu wstyd. Niedawno mieliśmy tutaj dyskusję na ten temat.
Obserwatora i fotografa ptaków obowiązują zasady etyki, którym przyświeca jedno - nie wolno ptaków płoszyć, straszyć i w jakikolwiek inny spokój zakłócać im spokój.

 
 
major93
kruk
punkty: 5871
* * * * *
 
dodano: 2009-05-01 12:56
Może gdybyś z Dawidem był cicho i się ukrył gdzieś to by się nie spłoszyły i zdjęcie może by wyszło....
 
 
Matis
puchacz
punkty: 37309
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-01 13:42
Troche żle to zrozumieliście bo mu szukaliśmy chwili na dobre zdjęcie.  A one  chowały się w krzakach i nie było szans zrobic zdjęcia. My je nie goniliśmy i nie męczyliśmy po prostu za nimi chodziliśmy a one  ok 3 razy nas wystraszyły ,gdy podchodziły do krótkiego lotu...
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-05-01 19:01
Znając już trochę styl wypowiedzi Matisa ;) czułam, że oni tych kuropatw nie pogonili, tylko gonili w ślad za nimi ;) To już mniejszy grzech niż specjalne płoszenie ;) Ale wszystko najlepiej robić z umiarem.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP