Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Realizowanie pomysłu
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-04-09 13:14

JAk się robi zcatownie do obserwowania ptaków??/ Wiele osób ma i też chciałbym miec. Z czego i jak można ją zrobic . Możecie podac plany ??? Lub strony z pomysłem :0

 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
Trofeus6
puchacz
punkty: 42068
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-04-09 14:35
Wiesz co ja mam wrażenie, że ty masz sto pomysłów na minute. Nie można chwytać 5 srok za ogon. Zadajesz mnóstwo pytań na blogu, a jestem ciekawy ile tak naprawde realizujesz.  Trzeba czasem wykazać się samodzielnością, a nie oczekiwac gotowych rozwiązań. Jeśli już mam się wypowiedzieć to uważam, że to zły pomysł. Jestem pewny, że więcej ptaków zaobserwujesz spacerując sobie. Jesli coś wypatrzysz możesz schowac się za krzakami i obserwować, bądź czołgać się. Ja kupiłem sobie kiedyś taki strój wędkarsko-kajakowy. Nie przepuszcza wody, łatwo się zmywa grud i jest koloru moro. Kupiłem kiedyś za 30 zł na allegro. Może o tym trzeba pomyśleć. Zresztą jak myślisz, czy starczy Ci zapału, aby załużmy 6 godzin siedziec w czatowni???
 
 
djkarpowicz
bielik
punkty: 23374
* * * * * * *
 
dodano: 2009-04-09 17:57
Trofeus6 napisał:
„Wiesz co ja mam wrażenie, że ty masz sto pomysłów na minute. Nie można chwytać 5 srok za ogon. Zadajesz mnóstwo pytań na blogu, a jestem ciekawy ile tak naprawde realizujesz.  Trzeba czasem wykazać się samodzielnością, a nie oczekiwac gotowych rozwiązań. Jeśli już mam się wypowiedzieć to uważam, że to zły pomysł. Jestem pewny, że więcej ptaków zaobserwujesz spacerując sobie. Jesli coś wypatrzysz możesz schowac się za krzakami i obserwować, bądź czołgać się. Ja kupiłem sobie kiedyś taki strój wędkarsko-kajakowy. Nie przepuszcza wody, łatwo się zmywa grud i jest koloru moro. Kupiłem kiedyś za 30 zł na allegro. Może o tym trzeba pomyśleć. Zresztą jak myślisz, czy starczy Ci zapału, aby załużmy 6 godzin siedziec w czatowni???”

Właśnie takiego stroju szukam.
 
 
ktos
żuraw
punkty: 3235
* * * *
 
dodano: 2009-04-09 18:04
Wiecie co? Ja preferuję 5-kilometrowy spacerek po bagnach, torfowiskach, podmokłych polach itp. Mówię Wam: taka wyprawa ma swój urok:D No i oczywiście awifauny jest tam pod dostatkiem więc moja lornetka nie leży na półce:D Często też warto (a nawet bardzo) wybrać się po prostu do lasu (w obu przypadkach chociaż sam nie posiadam polecam strój zaproponowany przez Trofeusa) :D
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-04-09 18:26

Czatownia i owszem, ale trzeba do niej "dojrzeć". Kupiłeś już aparat i nie masz problemów z jego obsługą? Bo inaczej po co w tej czatowni siedzieć? Ja wszystkie zdjęcia robię "z podchodu", bo na zasiadki nie mam po prostu czasu. Poza tym są wyszukiwarki - bez problemów znalazłam wątki o konstruowaniu ukryć. Dla chcącego nic trudnego... ;)

PS. W pełni zgadzam się z Trofeusem. Lawina pomysłów, ale odpowiedzi Matisa na pytania i komentarze na Matisowym własnym blogu i w galerii to jakoś nie ma... :(

 
 
djkarpowicz
bielik
punkty: 23374
* * * * * * *
 
dodano: 2009-04-09 21:24
Zgadzam się z Nettą i Trofeusem, ale co do pytań, to:"Kto pyta, nie błądzi",więc wg. mnie lepiej zadawać za dużo pytań, niż nie zadawać w ogule.
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-04-09 21:30
Szczerze mówiąc najlepiej najpierw samemu poszukać odpowiedzi, a dopiero jak się nie znajdzie - pytać. Bardzo to rozwija umysłowo... ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP