Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptaki przyjaciółmi człowieka.
 
Poleć znajomemu
Drukuj
BIELIK
 
 
~ Matis    |    dodano: 2009-03-29 11:42

Nie dawno pisałem o bieliku który był u kuzyna  . TO jest naprawde bielik. Miał zdjęcie choc nie wyraźne ale obok był kruk to z daleka jakieś dwa kruki aby były jego wielkości.

Dziś oglądałem 100 tysięcy bocianów o dokarmiani ich . Więc szykuję tak jak oni pokarm jakieś ryby J, gdyż  niedaleko w lesie mają ponad gniazdo niedługo tam pojade . A może wy mi coś doradzicie ???

 

 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-03-29 12:14
Matis, to że jeden ptak jest wielkości dwóch kruków nie oznacza jeszcze, że to bielik :)

Poza tym kogo chcesz dokarmiać rybą - bociany czy bielika? To nie jest jasne w Twojej wypowiedzi, emocję chyba znowu Cię poniosły.
Wydaje mi się, że ten odcinek "100 tysięcy bocianów" dotyczył zimowego dokarmiania ptaków. Nie bielików.
Bielikom należy dać teraz spokój. Pod ochroną znajdują się nie tylko one, szczególnej ochronie podlegają też ich gniazda. W promieniu 200 m od gniazda są tworzone strefy ochronne. W ciągu całego roku zabroniony jest wstęp do nich oraz wykonywanie wszelkich prac leśnych.  W okresie od 1 stycznia do 31 lipca zasięg stref zwiększa się do 500 m.
 
 
KamilMyslek
kruk
punkty: 5057
* * * * *
 
dodano: 2009-03-29 12:32
Jednak ten odcinek był o dokarmianiu bielików;) Zajmują się tym specjaliści. Pomaga to przetrwać młodym bielikom zimę, a w okresie przedwiośnia jeśli zamarznie woda, a ptaki wysiadują jajka, to również dokarmiają. Tylko trzeba widzieć jak dokarmiać;)
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-03-29 12:43
A to dziękuję Kamil za wyjaśnienie, czego dotyczył ten odcinek. Usiłowałam uruchomić w internecie odcinek pt. "Dokarmianie ptaków", ale niestety nie udało mi się :(

Co do bielików - sprawa jest jasna. Dokarmiają tylko fachowcy. Wizja bardzo młodych przyrodników ciągnących masowo z dobrymi chęciami i rybą pod gniazda bielików trochę mnie przeraziła :)
Powraca myśl, która była tu już podkreślana - jeśli chcemy pomóc ptakom, musimy wiedzieć jak, żeby nie zaszkodzić.
 
 
major93
kruk
punkty: 5871
* * * * *
 
dodano: 2009-03-29 13:17
Ja na początku pomyślałem właśnie, że Matis chce dokarmiać bociany;)
 
 
KamilMyslek
kruk
punkty: 5057
* * * * *
 
dodano: 2009-03-29 14:31

O dokarmianiu ptaków był chyba miesiąc temu;) Ale tam bielików nie było, a dwa tygodnie temu było o mewach na wysypisku śmieci.

 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-03-30 22:25
Przeczytałam słuszne uwagi sowy i mam nadzieję, że Matis potraktuje je poważnie. Na przebywanie w strefie ochronnej trzeba mieć zezwolenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i lepiej nie zostać tam przydybanym przez Straż Leśną, bo można mieć spore nieprzyjemności...
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
WESOŁYCH
Samczyk ...
Wilga ...
Podróżni ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP