Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Obserwacje według Marka ;'D
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Sprzęt obserwacyjny
 
 
~ Mar_Lis    |    dodano: 2017-04-07 10:36

Dzień dobry. W zeszłe wakacje kupiłem z drugiej ręki prawie nieużywaną lunetę Delta Optical Titanium 65ED. Zdecydowałem się na jej zakup, bo była w cenie 1000 zł a ja miałem akurat wówczas tę sumę. Słyszałem na jej temat wiele dobrego, ale jeszcze wtedy nie było mnie stać na statyw. Więc przeleżała pół roku w szafie, aż w końcu uzbierałem pieniądze i kupiłem sobie dobry statyw. Dała mi wiele ciekawych obserwacji już w tym roku, ale niestety nie mam jak ich dokumentować :( , dlatego też nie "było mnie na Juniorze" przez ponad rok. Zamierzam teraz zbierać na lepszy aparat fotograficzny. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś kto zna lub ma jakiś dobry aparat i go poleca napisał o tym w komentarzu. Zauważyłem też, że mój tata ma aparat. Zwie się Nikon D3000 (? nie wiem czy to poprawna nazwa, taka widnieje na boku aparatu)

  Prosiłbym usilnie o napisanie pod tym postem, czy to dobry aparat na obserwacje w terenie? Jutro jadę w Tatry, ale dopiero w poniedziałek będę miał okazję wykorzystać moją lunetę i statyw. Pojadę wtedy do znajomego myśliwego (nie strzela do ptaków, w przeciwnym razie nie byłby moim znajomym) i wyjeżdżamy ok. 4:00 nad ranem obserwować budzący się las. Właśnie tam chciałbym sprawdzić aparat mojego taty, spróbuję zrobić zdjęcia przez obiektyw w lunecie. Jak nie wyjdzie to po prostu wszystko opiszę.

                                                                      Dziękuję, Marek.

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2017-04-07 10:46
Jeśli trzeba to zamieszczę zdjęcia tego aparatu w galerii.
 
 
Cervinus
wróbel
punkty: 597
* *
 
dodano: 2017-04-11 17:55
To taki aparat jak tu opisany?
http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=37&aparat=962&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort=
Dość wiekowa lustrzanka, ale po podpięciu obiektywu 300 mm lub dłuższego powinna pozwolić na dokumentację przynajmniej części obserwacji.
Natomiast o spinaniu go z lunetą zapomnij. Nic z tego nie wyjdzie. Musiałbyś zresztą zainwestować w złączkę luneta-aparat (i jeszcze T-ring), aby w ogóle móc to jakoś poskładać. Już lepiej spróbować dorobić domowym sposobem jakiś uchwyt mocujący smartfon na okularze i popróbować fotografii tym sposobem. Można zresztą poćwiczyć "z przyłożenia" (smartfonu do okularu) - tylko  na jakichś nieruchomych obiektach, aby wstępnie ocenić, czy cokolwiek z tego wychodzi.
 
 
Mar_Lis
łabędź
punkty: 11364
* * * * * *
 
dodano: 2017-04-13 13:35
Dzięki, zdjęcia udało mi się zrobić starą cyfrówką.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Dudek ...
Tatrzańs ...
Trzmielo ...
W takim ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP