Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Coś dla ptasiarzy z pasją rysowniczą...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2016-07-07 21:56
... czyli wujek dobra rada w postaci Kawki.

Witajcie!

Z racji faktu, że wiele się u mnie dzieje, nie bardzo mam jak czynnie dawać znaki życia na Juniorze. Mam remont w mieszkaniu, teraz najbardziej "rozwalony" jest mój pokój i dlatego też mam utrudnienia w malowaniu / rysowaniu. A także nagrywaniu owego rysowania. A właśnie.

Apropos tego nagrywania, sporządziłam dzisiaj dość słabej jakości film - co prawda telefon niezgorszy, bo właśnie w tym celu kupiony, ale statywu mi brak i porządnego miejsca do rysowania. Jednakowoż rysując z nudów rudzika postanowiłam nagrać chociaż poglądowy filmik. Czemu?

Wiele osób pyta pod pracami nie tylko o to, czym je wykonuję, ale jak to robię. Kochani, na to zawsze odpowiadam, i odpowiadać będę, że nie wiem - samo się robi. Tak już mam. Ale może nagranie procesu pomoże młodym pasjonatom w doskonaleniu własnych technik. Wiem, że to bywa przydatne - obserwować innych w tym, co robią.

Obiecuję, że kupię w najbliższym czasie jakowyś statyw, albo chociaż podstawkę, cokolwiek - no i nagram coś wreszcie z głosem, niech tylko odzyskam swój cichy kąt. Jeśli ktoś jest zainteresowany jeszcze jakimiś poradnikami, zapraszam do obserwowania kanału, jeśli chcecie - możecie pisać co chcielibyście zobaczyć - czy proces szkicowania, czy proces rysowania konkretną techniką, czy np. rysowania czarnych ptaków (wiem, że sprawia to problem).

Przepraszam z góry za nieco nietematyczny post, ale chciałam trochę dopomóc młodym ptasiarzom, którzy starają się stale doskonalić w rysowaniu ptaków.

Mam nadzieję, że się Wam, młodzi adepci sztuki, przyda ;) Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=6CpfLbGI5FE

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego wieczoru!
~Kawka
 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10445
* * * * * *
 
dodano: 2016-07-18 17:30
Super :)
 
 
pluszcz
jaskółka
punkty: 1431
* * *
 
dodano: 2017-02-04 19:54
Film wiele mnie nauczył, mimo tego, że nie zamierzam rysować rudzików. Kawko, na swoim koncie na YouTube masz na górze kompozycję prac. Czy komiksowa Rogue z X-men też jest twoim dziełem?
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2017-02-04 20:51
Jak najbardziej :) Rysowałam ją w ramach jednego z wyzwań rysunkowych, w których codziennie miałam inny temat. :)

Jeśli Ci się spodobał ten film, polecam zajrzeć do pozostałych - to i owo starałam się przekazać na temat podstawowego wyposażenia. :)
 
 
pluszcz
jaskółka
punkty: 1431
* * *
 
dodano: 2017-02-04 21:00
Oglądałam kilka z nich. Masz niesamowity talent. Ja nie potrafię rysować na wszelkich rodzajach ekranów, ale na papierze jeszcze sobie jakoś radzę:)

 
 
Lalonoma
żuraw
punkty: 2858
* * * *
 
dodano: 2017-02-05 11:39
Masz ogromny talent do rysowania!;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP