Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Feriomania...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2014-02-02 11:05    |    ostatnia zmiana: 2014-02-02 11:09
... w świętokrzyskim.

Dzieńńń dobry!

Rozentuzjazmowana (o mój borze *w kontekście boru, rzecz jasna*, co ja tworzę) Kawka jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do ferii i aż skacze po ścianach z radości, że ma niewiele roboty. Znaczy, niewiele to w plastyku pojęcie określające robotę na cały jeden dzień. Czyli w sumie niewiele...

Sójki dzisiaj pod karmnikiem urządziły sobie małą ustawkę, było ich tam ze 20 - nie zdążyłam policzyć, bo tata je spłoszył (chodzi o to, żeby nie przeganiały sikorek, dzięciołów dużego i średniego i ew. innych stworzeń, bo straszne z nich żarłoki). Walka o ziarno rozsypane pracowicie przez wróble była tak zażarta, że aż przysłowiowe wióry leciały. I pióra.

Namalowałam "a se żołnę" wczoraj wieczorem, akwarelą. Postaram się dzisiaj / jutro ją sfotografować i wstawić do galerii. Akwarelka staje się ostatnimi czasy kuszącą mnie techniką, chyba bardziej niż olej. Może dlatego, że nie muszę potem wietrzyć pokoju z duszącego zapachu terpentyny... A do tego jeszcze tata znalazł jakieś swoje stare akwarelki, nieużywane. No i jak tu się zabrać za podstawy projektowania, które są nudne i nieciekawe (akurat niefajny zbytnio temat), jak tak bardzo kuszą akwarele?

Napoczynam właśnie 7 dział archiwum bloga - 2014 rok. To już siódmy?! Matko boska i kocie.

Te ferie i ogólnie ten rok mają szanse zyskać miano jednych z lepszych. W drugim tygodniu może nawet uda się pomuzykować nieco w ramach zespołu, przy okazji spotkać się ze starymi kumplami. Kocham ferie!

Gdyby tylko te podstawy projektowania same się zrobiły... ;____;

No dobra, koniec jęków o podstawach. Interesującym jeszcze faktem jest, że przed moim oknem w internacie, tuż przed oknem, znajdują się gałęzie drzewa. Pół metra od okna, dosłownie. I na tejże gałązce siedzi sobie kwiczoł, bezczelnie wpatrując się we mnie, kiedy robię lekcje. Siedzi tak nieruchomo, za chwilę wpatrują się dwa, potem jeszcze kwiczołowa. Łapię szybko za aparat koleżanki - gałąź pusta. I nie, to nie jest moja schizofrenia (przynajmniej jeszcze nie ona). To te cholernie złośliwe zwierzaki, które za każdym razem, kiedy łapię za aparat, nie ważne gdzie - schowają się od razu. No ja nie mogę!

Nudzi mi się okruutnie. Powinnam robić podstawy, ale mi się nie chce. Jak je już zrobię, miałam pomysł, żeby zrobić parę akwareli ptaków, tak dla wyćwiczenia się... a potem kto wie, może część z nich oprawić, sprzedać? Może znalazłby się ktoś na tyle naiwny, żeby takie badziewia na A4 kupić... Ale nie mam jednakowoż pomysłu, jakie ptaki namalować. Jakoś nie mogę się zdecydować. Tak więc tu zwracam się do niezawodnej OTOPJuniorowej ekipy - jakieś pomysły? Co można by przedstawić na papierze za pomocą akwareli, jakiego ptaszka?

Mój mózg najwyraźniej wyparował przed feriami. Koniec półrocza, testy, zaliczenia, oceny, propozycje, testy, koniec półrocza, semestr, wywiadówka... Ześwirowałam totalnie.

Taki tam plastyk i jego (prze)dziwni uczniowie.

Pozdrawiam i życzę miłych ferii od 3 lutego do 17 lutego!
~Kawka aka Tiga
 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2014-02-03 10:32
Dziękuję ślicznie wszystkim za blog tygodnia! :)
 
 
wilga02
łabędź
punkty: 10572
* * * * * *
 
dodano: 2014-02-04 18:07
A może byś namalowała wilgę? ;D Albo podróżniczka? Te ptaszki są fajne. Przynajmniej dla mnie... :)
Zazdroszczę Ci - ferie dopiero u Ciebie się zaczęły, a u mnie nadszedł ich marny koniec...
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2014-02-05 10:12
Mhm, wilga to dobry pomysł, tak myślę. :) Dziękuję za jego podsunięcie, bo na prawdę już umieram z nudów...

Czy ja wiem, czy jest czego? Na ferie nic mi nie zadali, co oznacza, że mam potworny nadmiar czasu, którego nie umiem w żaden sposób spożytkować. Kumple a to w szkole jeszcze (rzeźba ma zajęcia w ferie...), a to w rozjazdach... Zostałam sama ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP