Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wróble atakują!
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2013-12-08 09:49
... czyli to i owo o huraganach i śniegu.

Witajcie!

Niestety nie znalazłam na tyle czasu, ani też internet czy dostępność prądu na to nie pozwoliły, więc życzeń mikołajkowych nie złożyłam... Ale za to mogę chociaż przedwcześnie życzyć wesołych świąt, bo nie wiem, czy dam radę jeszcze przed nimi napisać.

W piątek pojawiła się słonina i ziarno w naszym karmniku. Efekt? INWAZJA. Inwazja wściekłych, wygłodniałych awanturników (czyt. wróbli). I jak zwykle zero kultury jedzenia. Całe ziarno jest na śniegu pod karmnikiem. A sójki teraz w karmniku zjawiają się co najmniej w kilka, dwie lub trzy minimalnie. Czemu? Pojedyncze były do tej pory natychmiast pacyfikowane i przeganiane przez stada wróbli / sikorek.

Gęsi, po wypuszczeniu ich w piątek na śnieg, dostały amoku ze szczęścia. Zabawa przednia! Nurkowały głowami pod śnieg, po czym szły przed siebie z szyją w białym puchu. Niezmiernie im się to podobało. Za to kury, jak to zielononóżki, wolą z dystansem podchodzić do potencjalnego zagrożenia jakim jest śnieg, więc raczej siedzą w kurniku.

Aż ochota mnie naszła przez ostatnie 2 miesiące, żeby złapać się za głowę i w niektórych przypadkach sobie włosy z niej powyrywać. Martwić mnie zaczyna eksplozja nowych blogów. Niby się cieszyłam, ale jak tu sobie zerkam co jakiś czas, to włosy mi się same na głowie jeżą. Kochani nowi użytkownicy, ja może moderatorem nie jestem, ale w czynie społecznym i w ramach wyrażenia własnej opinii napisać muszę. Sięgajcie po radę dorosłych, jeśli nie jesteście pewni. Jeśli chodzicie jeszcze do podstawówki, to nie ma problemu, nawet dobrze jest spytać o radę starszą od siebie osobę. Jesteście nowi, to czytajcie regulamin, dogłębnie, kilkakrotnie. Przebywanie i pisanie w internecie wbrew pozorom wymaga pewnej kultury. Piszcie z sensem, nie wymyślajcie niestworzonych historyjek, pilnujcie interpunkcji i ortografii. Jeśli nie macie pomysłu na wpis, śledźcie blogi starszych kolegów z portalu, szukajcie w nich jakichś inspiracji, ale nie ściągajcie pomysłów ani tym bardziej treści czy stylu pisania! To fajnie, jeśli jedna osoba pisze lub pisała opowiadanie, ale kiedy Wy nie macie pomysłu, nie bierzcie się za nowe, tym bardziej, jeśli złudnie przypomina pracę kogoś innego. Komentarze też piszcie tylko, jeśli macie coś konkretnego i sensownego do dodania. Nie piszcie jednosłownych komentarzy, unikajcie powtórzonych wykrzykników, nie piszcie 7 różnych komentarzy pod zdjęciem zamiast jednego. Nie macie pomysłu na wypowiedź, albo nie jesteście pewni, czy wiecie dobrze, o czym mowa? Nie piszcie. Bo ten portal ma zrzeszać ludzi kochających ptaki czy ogólniej przyrodę, a nie służy do dodawania sobie znajomych (po raz kolejny powtarzam, tu czegoś takiego nie ma, jak zwrócił już uwagę szlamnik, to nie Facebook) czy nabijania punktów na siłę. Ci użytkownicy, którzy mają dużo punktów, wcale nie uważają się za lepszych czy nie przysługuje im jakaś szczególna nagroda. Jest to raczej miernik aktywności na portalu. Bądźcie aktywni, ale nie zaśmiecajcie Juniora.
 Po co to piszę? Bo widzę jawną niechęć do czytania regulaminu. Gdyby proceder czytania go miał miejsce, to nie byłoby tylu łamiących go wpisów na blogach, ogólniej mówiąc nie byłoby takiej niewiedzy. Może to długa sprawa i ja wiem, że dłuuuugie regulaminy programów typu Adobe Photoshop czy regulaminy poczty elektronicznej zniechęcają do później napotkanych dokumentów, ale jednak ten Juniorowy regulamin jest bardzo przejrzysty i łatwy do zrozumienia. A jeśli czegoś nie rozumiecie, możecie spytać moderatorów. Są to sowa, akogut i szlamnik. Oni na pewno z chęcią udzielą pomocy, sama wielokrotnie się do nich o tą pomoc zwracałam.
 Tyle by było w kwestii moralizowania przez starą, nudną Kawkę.

Jeśli chodzi o "znajomych" - jeśli już koniecznie chcecie się w taki Facebook'owy sposób integrować, to róbcie to na tym właśnie portalu. Na facebooku jest bowiem sporo osób z naszego portalu, z tego co tam się orientuję jest nawet jakaś grupa ornitologiczna w której jesteśmy z Apollonią, Venesuel i wiktorią004 - piszemy tam np. swoje obserwacje, ale mamy też siebie w znajomych, w ten sposób utrzymujemy kontakt bardziej ogólny, nieskupiony tylko na ptakach.

Jeśli chodzi o święta i mnie, to pewnie dopiero koło 20 grudnia będę spokojnie oderwana od wszelakich obowiązków. Mam taką nadzieję; bowiem w tym tygodniu na przykład jestem zapracowana do bólu. Mam kilka sprawdzianów i kartkówek na dzień, szykujemy imprezę w internacie, a na rysunek i malarstwo mam zadaną dość dużą pracę domową. Ogółem - jest niezła harówka.

Zatem ja wracam do swoich cudownych jakże obowiązków, Wy się tam trzymajcie, a niech święta nadejdą szybko i bezboleśnie. Mam też nadzieję, że ów wiaterek, który u mnie był jedynie wiaterkiem i spowodował jedynie chwilowe utraty prądu (chwała Bogu, bo w zeszłe lato przeszła gorsza nawałnica) nic złego Wam nie zrobił.
Pozdrawia ekipa:
Kawka, Aga, Gacek, wróble
 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
wiktoria004
jaskółka
punkty: 1938
* * *
 
dodano: 2013-12-08 10:24
O, jak fajnie, że się wreszcie odezwałaś :)) U mnie też wróble szaleją jak poparzone ;)
 
 
szlamnik
moderator
 
dodano: 2013-12-09 14:56
Twój wpis, Kawko, ślicznie wytyka i podsumowuje wszelkie ostatnio występujące tutaj bolączki. Do listy dołączyłbym jeszcze bezsensowne "gratulacje" - a to gąsiorka, a to perkoza dwuczubego, a to tematu sprzed 3 lat...
Jako stary zgryźliwiec zapytam jednak: - Masz nadzieję, że to ktokolwiek uważnie przeczyta? ;) (poza oczywiście prawie pełnoletnią i niezawodną kadrą....)
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-12-30 20:29
Cały czas ślepo wierzę w ludzi, szlamniku. :) I może czasem ktoś to przeczyta ;)
 
 
_rudzik-
kruk
punkty: 6186
* * * * *
 
dodano: 2014-01-03 17:49
Niektórzy piszą komentarze, które nie mają sensu :( Zależy im tylko i wyłącznie na punktach.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP