Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
5 świeczek na torcie...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2013-05-20 19:52
... czyli już 5 lat, odkąd Kawka truje na Juniorze.

Dobry wieczór~

Miał być dobry dzień, ale wywaliło mi prąd (a mam padniętą baterię w laptopie) i straciłam zaczęty wpis o tym samym tytule...

O tytule właśnie zaraz, bo już napomknęłam o tym na początku roku bodajże, ale warto się nad tym skupić teraz, kiedy wybija właściwa rocznica tych 5 lat.

Najpierw "niusy". Otóż, kupiliśmy 5 perliczek i 5 gąsek. Sama słodycz. Zdjęcia postaram się w najbliższym czasie wstawić, o ile nie będzie nadużyciem wstawianie ptactwa domowego. :)

Wykluły mi się małe szpaki, jak już wspomniałam w galerii u Venesuel. Po ogrodzie standardowo harcują mi drozdy i kosy, szpaki. Oprócz tego multum, niestety, nieżywych gawronów w Bodzentynie. Dzisiaj idąc z kolegami do szkoły widziałam dwa. Przykra rzecz.

Nie mniej przykra sprawa to fakt, że w sobotę koledzy ze szkoły (ja jechałam na wycieczkę do której zgłosiłam się w środę, dzień przed tragicznym wydarzeniem i mnie nie było) pożegnali na pogrzebie kolegę z rok młodszej klasy... Niestety, w czasie zajęć poszedł z kolegami nad staw, który jak na ironię leży przy trasie mojego autobusu szkolnego. Ponoć chodziło o zakład, ale nie będę mówić, bo nie byłam przy tym, a jak łatwo się domyślić, powstało już 600 wersji tego zdarzenia. Tak czy owak, nieszczęśliwie w połowie stawu zaczął tonąć, na głębokości ponoć 4 metrów. Kolega chciał go ratować, wskoczył, ale tam jest tzw. "ciemna woda" - nic nie widać bez latarki jak się nurkuje. No i niestety pomoc nadeszła za późno. Może nie powinnam o tym pisać, ale to jest po pierwsze przestroga dla wszystkich, żeby nie pływali o tej porze roku w stawach, nie zrywali się z zajęć i nie podejmowali lekkomyślnych decyzji. Bo jak widać mogą się skończyć tragicznie. Poza tym... jakoś mi łatwiej pozbyć się przedziwnych myśli z głowy. Nie musicie tego rozumieć... Wystarczy, że zrozumiecie, że tak nie powinno się robić. Proszę Was o to może jak stara jędza, wkurzająca ciotka; ale po prostu to, co się dzieje po takim tragicznym zdarzeniu jest potworne.

Poza tym, nie chciałabym, żeby komuś z Was coś takiego się przytrafiło.

Co jeszcze? Właśnie, wycieczka sobotnio-niedzielna. Wyjazd o 15 w sobotę, powrót o 5 rano w niedzielę... wiele się działo, ale o tym na drugim blogu. ;) Wybaczcie mi niechęć do relacji numer dwa, ale nie mam zbytnio czasu ani sił, nie na tym chciałam się dziś skupić.

Ah no i jeszcze raz przedwczesne życzenia urodzinowe dla naszej Wiktorii004!

Jeśli chodzi o te 5 lat, to przede wszystkim dziękuję. Potem - nie żałuję. Choć przez pierwsze 3-4 lata robiłam tu za zamącanie spokoju i najgorsze zła wcielenie, tak chyba wreszcie zrobiłam się znośna. Przynajmniej znośna, bo żebym była aniołem, czy żebym była dobrym duchem Juniora, to nawet dla żartów nie mogłabym powiedzieć. Oj nie.

Przez pierwsze 1,5 roku nie miałam ani jednego komentarza na stronie użytkownika. To świadczy chociażby o moim odstraszaniu - mówię to do użytkowników, którzy tych zamierzchłych czasów nie znają i nie pamiętają. Co ciekawe i paradoksalne - jestem chyba (podkreślę, chyba) jednym z tych Juniorów, którzy mają najwięcej komentarzy na profilach. Jestem niezwykle... dumna? Tak, to chyba dobre słowo. I nie tyle z tego, że jestem popularna, bo nie jestem i w życiu bym o sobie tak nie powiedziała... ale jestem dumna z tego, że to wredne wronisko, które tu zamącało porządek publiczny, zostało lepszym człowiekiem i że teraz daje się nawet polubić. Chyba...

Blog - a właśnie, przy okazji warto ślicznie podziękować za blog tygodnia. Jeśli chodzi o moje wypociny, to też przez 3-4 lata były żałosnymi próbami ratowania wizerunku, lub żałosnymi próbami zwrócenia na siebie uwagi. Tylko, że nie o to w tym chodziło. Cóż, dość późno to zrozumiałam. Ale jak powiadają, lepiej późno, niż wcale. Cieszę się, że teraz jako tako mój styl pisania Wam się spodobał. Myślę, że znacznie się poprawił...

Galeria? Zawsze tak było i do tej pory tak jest, że moje zdjęcia nie są dobre jakościowo. Ani też "przybliżeniowo" - nie stać mnie było na dobry obiektyw czy dobry aparat. Tyle dobrego, że rysunki się podobają, choć i jakość skanów nie jest najlepsza, a twórczość jest twórczością przez duże tfu...

Reszta? Bynajmniej nie jest ona milczeniem. Bo reszta to Wy, kochani. A raczej nie reszta, ile podstawa. Cieszę się, że mimo mojego zgoła upiornego charakteru udało mi się stworzyć jakąś więź choć z częścią Juniorów. I jak widać, mój upiorny charakter, którym próbowałam zwracać na siebie uwagę (i mi się to niewątpliwie udawało - non stop kłóciłam się z kimś albo byłam upominana przez moderatorów; nie to, broń Jeżu, żebym miała coś za złe moderatorom, bo to bardzo dobrze, że pełnią swe obowiązki jak należy; po prostu to ja byłam dziecięciem chaosu), nie był tu potrzebny. Można było tak od razu... Jednak za dużo czasu spędzałam z ludźmi, dla których jedyną wartością były pieniądze. Wzorce tego typu zakorzeniły się we mnie mocno i dopiero teraz odpuściły w jakimś stopniu, dalej nie całkiem. Cieszę się po prostu, że mogłam się wpasować.

To tyle odnośnie tych pięciu lat. Nie będę pisała szczegółów, bo to w większości rzeczy, o których chcę zapomnieć, bo nie mogę sobie ich darować. Dziękuję za uwagę i blog tygodnia.

Pozdrowienia od Kawkoszpaka, szpaków w liczbie rozmnożonej, kota i psów
~Kawka


 
 
Komentarze ( 7 )
 
 
wiktoria004
jaskółka
punkty: 1938
* * *
 
dodano: 2013-05-20 20:25

Bardzo, bardzo dziękuje za życzenia..( nie szkodzi że przedwczesne) ;D 

Również bardzo dziękuje za rysunek który Kawka 13, zdążyła zrobic.. jest naprawdę śliczny..;D 

Wszystkiego najlepszego z okazji 5-lecia ;P

P.S Bardzo mi przykro z powodu kolegi, bardzo przykra sprawa..

 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-21 14:32
Teraz tylko można sobie wyobrażać, jak czują się rodzice kolegi. Zapewne, każdy członek jego rodziny, chciałby cofnąć czas i dopilnować, aby nie poszedł nad staw... Bardzo smutne. Bardzo.

Aby komentarz nie był smutny, dodam życzenia. Życzenia dla Ciebie Kawko. Bo w końcu 5 lat na Juniorze to sporo! :) Jesteś zapewne jednym z pierwszych klubowiczów.
A więc jeszcze raz: sto lat (na OTOP Junior)!  :D
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-21 15:22
Dziękuję i mam nadzieję nie opuścić Was przez najbliższy czas. Oczywiście, kiedy trafię do liceum, nie będę pisała zbyt często - nie będę miała ze sobą komputera, jedynie telefon (w internacie), a niestety występuje jakiś błąd i strona Juniora w Operze Mini dla telefonów z Androidem nie pozwala na dodawanie komentarzy ani wpisów (nie ma pola do pisania)... Tak czy owak, jeśli nikomu nie zawadzam, chciałabym, żeby stuknęło mi 10 lat... :)
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-22 18:27
Kawko, gdzie wybierasz się do internatu? Oczywiście, jeśli można wiedzieć... :D
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-22 18:29
Przy szkole plastycznej J. Szermentowskiego w Kielcach ;) Niestety, niewiele bliżej w Waszą (Krakowską bardziej) stronę... ;)
 
 
dominio123
kruk
punkty: 7216
* * * * *
 
dodano: 2013-05-22 19:19
Kawka13 napisał:
„Dziękuję i mam nadzieję nie opuścić Was przez najbliższy czas. Oczywiście, kiedy trafię do liceum, nie będę pisała zbyt często - nie będę miała ze sobą komputera, jedynie telefon (w internacie), a niestety występuje jakiś błąd i strona Juniora w Operze Mini dla telefonów z Androidem nie pozwala na dodawanie komentarzy ani wpisów (nie ma pola do pisania)... Tak czy owak, jeśli nikomu nie zawadzam, chciałabym, żeby stuknęło mi 10 lat... :)”
Pobierz sobie Google Chrome tam można dodawać komentarze ;)

 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-22 19:42
Dzięki za informację, pobiorę potem ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP