Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Pomocne skrzydło...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2013-05-02 19:28
... Kawkoszpaka.

Dobry wieczór :)

Dzisiaj będzie krótko, dennie i bez większego sensu, ale ptaki się na mnie obraziły i nie chcą mi się pokazać. Jedyne co zaobserwowałam ostatnio, to puszczyk dziś w nocy, za dnia dwie bogatki i kos.

Zauważyłam ostatnio, że robi się mały problem z blogowaniem. Tj. że czasami niektórzy nie wiedzą, jak zacząć. Część doświadczonych Juniorów odsyła na mojego bloga, ale jednak mój blog jako jeden jedyny przykład, za poradnik służyć nie jest w stanie. To prowadzi później do nieświadomego plagiatu (ktoś kto czyta, pisze tak samo, nawet o tym nie wiedząc) albo do tego, że i tak nie wie, jak pisać. Ja piszę jednym, konkretnym stylem (nie liczę okresu sprzed drugiej połowy 2012 roku, bo wtedy pisałam opowieści dziwnej treści, bez ładu), a osobom niedoświadczonym przydałoby się kilka dla porównania, dla zrobienia "miszmaszu" kilku stylów pisania. Tak więc o tym dzisiaj głównie.

Oczywiście zawsze, ale to zawsze każdy może napisać do mnie na prywatną pocztę (kto chce, nie tylko nowi użytkownicy) zapytać o radę starego Kawkoszpaka, jeśli tylko jej potrzebuje, lub też zapytać o jakieś blogi, które mogłyby zainspirować. Poza tym już teraz mogę podać kilka blogów, które mogłyby się przydać:
- Smoonstyle wokalistki Simone Simons (tylko po angielsku): http://www.smoonstyle.com/
- Blog Apollonii na Juniorze, oraz ten: http://birdsstories.wordpress.com
- Blogi Venesuel, basias, Matisa, Netty, DoXxil, szlamnika, kormoran_13 (to tylko wybrane, oczywiście mogłabym wymieniać jeszcze sporo :) na Juniorze
- blog Kuby Mikołajczyka "O Wszystkim i o Niczym" - http://xguitarjamx.blogspot.com/

Doprawdy, same wybrane starannie przykłady podręcznikowe, bo byłoby ich zbyt dużo. Po więcej odsyłam na moją ptasią pocztę. :) 

Przy okazji - tak, tak, Kawka siedzi i obija się w domu, zamiast szaleć na majówkach nie majówkach. Jednakowoż, pragnę zaznaczyć, że nie zamierzam spędzić całej majówki przed komputerem. :) Gdyby ktoś mnie szukał, a wiem że nie będzie - w sobotę i niedzielę mnie raczej nie znajdziecie, chyba, że uda mi się na chwilkę dorwać Juniora. Mi też się mini majówka chyba należy... :)

Zaczynam wielkie odliczanie do imprezy, która zapowiada się tak: będzie wielka, a potem ja nie będę mogła się ruszyć przez 3 dni. No cóż... Life is brutal. :)

Mimo wyjazdu, w weekend zamierzam pochodzić z aparatem po lesie, może przy okazji uda mi się pstryknąć kilka udanych zdjęć ptaków? Kto wiee. Wszystko jest możliwe, szczególnie w moim przypadku.

Panie pająk, pan jest bezczelny. Nie dość, że straszy pan zmęczone i niewinne dziewczęta, w ich własnym pokoju, to pan jeszcze uciekasz za szafę i nie dajesz się kulturalnie schwytać i wyrzucić w trawę na podwórku. No wie pan co? Ja tylko chciałam pana wynieść, żeby pana ktoś nie zdeptał.

Albo co gorsza nie potraktował gazetą.

To tyle by było w tym temacie. Strachaśna ekipa w składzie szpaków, psów, kotów i Kawkoszpaka żegna, pozdrawia i życzy udanego końca majówki!
~Kawkoszpak
 
 
Komentarze ( 10 )
 
 
DoXxil
kruk
punkty: 5752
* * * * *
 
dodano: 2013-05-02 20:52
Kawko!
Czuję się zaszczycona wymienieniem mojego bloga w tej zacnej elicie :) Co do pomysłu pomocy nowych Juniorom to popieram i uaważam za wprost genialny.
Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie jest idealna pogoda na majówkowy piknik-deszcz, burza, deszcz, burza...jeszcze śniegu brakuje.
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-03 10:05
Zasłużyłaś sobie na bycie w tej elicie (nawet się zrymowało), bo ja jako pseudo-znawca śmiało stwierdzam, że masz własny, fajny i taki "lekki", płynny styl pisania. Piszesz z łatwością i piszesz po swojemu, dlatego Twój blog jest wart obejrzenia. :)

U mnie też pogoda doprawdy straszeczna, ciągle pada, grzmi albo się chmurzy. Tylko do wtorku bodajże było ciepło, z tym, że w niedzielę przez większość dnia było paskudnie. Za to poniedziałek był upalny i słoneczny. Ale ja w poniedziałek nie mogłam się akurat wylegiwać na leżaku... ;(
 
 
wiktoria004
jaskółka
punkty: 1938
* * *
 
dodano: 2013-05-03 11:50
Kawko, blog jak zwykle ciekawy ( nie można się od niego oderwać ). :)

U mnie pogoda majowa dopisuje, nawet bardzo, przez cały długi weekend tylko dziś w nocy padało a w dzień rześko i cieplutko. :)
 
 
pawica
kruk
punkty: 5220
* * * * *
 
dodano: 2013-05-03 17:52
wiktoria004 napisał:
„U mnie pogoda majowa dopisuje, nawet bardzo, przez cały długi weekend tylko dziś w nocy padało, a w dzień rześko i cieplutko. :)”
Oojj... zazdroszczę... u mnie zimno, burza, deszcz (i DoXxil miała rację - jeszcze tylko śniegu brakuje... :S :Z :X
 
 
pawica
kruk
punkty: 5220
* * * * *
 
dodano: 2013-05-03 17:57
A blog bardzo ciekawy :) 

Pomysł z doradzaniem klubowiczom bardzo dobry! :)

PS Doradzam "mojego smętniaka z papugą" (lub czymś przypominającym papugę) (czytaj - "Mój blog").

Pozdrawiam;
~Pawica
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-05-03 19:07
Smętniak... Jaki tam smętniak :) 

Swoją drogą, klubowicze z małopolski niech drżą już, bo Kawkoszpak będzie grasował po Krakowie w niedzielę. :) 

No i dzięki wielkie wszystkim za miłe słowa o blogu... :)
 
 
wiktoria004
jaskółka
punkty: 1938
* * *
 
dodano: 2013-05-03 21:02
pawica napisał:
„wiktoria004 napisał:„U mnie pogoda majowa dopisuje, nawet bardzo, przez cały długi weekend tylko dziś w nocy padało, a w dzień rześko i cieplutko. :)”Oojj... zazdroszczę... u mnie zimno, burza, deszcz (i DoXxil miała rację - jeszcze tylko śniegu brakuje... :S :Z :X”


Byłoby czego zazdrościć gdyby nie burza która dopadła nas dziś po południu ;)

 
 
pawica
kruk
punkty: 5220
* * * * *
 
dodano: 2013-05-04 08:22
Och.. a u nas nonstop, właściwie cały czas..
 
 
pawica
kruk
punkty: 5220
* * * * *
 
dodano: 2013-05-04 08:24
A można spytać w jakiej dzielnicy będziesz, Kawko?
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2013-05-04 14:33
pawica napisał:
„A można spytać w jakiej dzielnicy będziesz, Kawko?”
Kierujcie proszę na prywatną pocztę takie pytania, nie na ogólne forum.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP