Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Cafe pociągowe...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2013-01-24 12:42
... czyli do trzech razy sztuka w pchaniu samochodu.

Bry.

Cóż - dzisiaj trzeci i ostatni raz pchałam nasz wózek. Za trzecim razem udało się go wreszcie dopchać tam, gdzie chcieliśmy - na podwórko, bo mu kuper na drogę nieco wystawał. Pogoda uniemożliwiła mi pojechanie na zajęcia, w ogóle jest nieciekawie.

Zamówiłam sobie wreszcie płytę muzyczną, która miała premierę we wtorek - chciałam ją zamówić później, bo bałam się o ceny w dzień po premierze. Ale tak paczam, paczam... strasznie długo czekałam na ten krążek, a tu bum - limitowana edycja całkiem tanio, w ogóle tanio wszystkie wydania (z wyjątkiem winylowego). No to pokusiłam się o limitowaną edycję, czekamy, w przyszłym tygodniu będzie pewnie...

Przed karmnikiem (a przepraszam - POD karmnikiem, bo wróble wyrzuciły ziarno pod karmnik i starym zwyczajem go ze śniegu nie zebrały, ze śniegu jest niedobre) bitwa. Taka solidna. Kos, sójki, trznadle (ja twierdzę, że te 6 sztuk to trznadle, tata spiera się, że to kulczyki), sikorki bogatki, sikorka uboga, gile. Tu muszę nieco skarcić Apollonię - przez panią, moja droga, śniła mi się dzisiaj jaskółka. ;)

Z nudów bazgrolę jakieś opowieści dziwnej treści, tj. to, co możecie zobaczyć w galerii - dzisiaj wstawiłam (oczekuje na zatwierdzenie) kolejną część Kawczej Galerii. Zastanawiam się, czy nie naskrobać więcej takich dziwnych obrazków, albo może jakiś mini-komiks, ołówkowy albo poprawiony cienkopisem? Perypetie Tidzi, kawek i innych ptaszydeł...

Kury dzielą się jedzeniem z trznadlami i wróblami. Te małe złodziejaszki, widząc dużą i bojowo nastawioną hordę pod karmnikiem, lecą do kurzej zagrody, siadają wokół wysypanego ziarna i wcinają aż im się ogony trzęsą. Kury stoją przed nimi i są tak zdziwione, że nawet ich nie gonią. Z drugiej strony są pewnie przerażone - małe to to, dużo tego, szybko lata i strasznie się drze. Po tym, jak śniegu się bały (kogut nadal dla bezpieczeństwa, żeby go śnieg nie pożarł, siedzi w kurniku), to mnie już nic nie zdziwi...

Aga ma coraz bardziej wymyślne zabawy. Biegnie, biegnie (z kością w zębach) - siup, wyrzuca kość przed siebie i radosnymi skokami (rodem ze skoków takiej małej sarenki...) napada na kość, bierze ją w zęby i powtarza to kilkakrotnie. Jak jej się znudzi, kradnie coś, co drażni domowników. Straszny z niej złośliwiec - przez cały czas kradnie mamie taką szmatkę do przecierania kuchenki. To jest najlepsza zabawa, bo to widocznie irytuje mamę. Wynoszenie esencji herbaty (tych torebeczek) ze śmietnika i rzucanie nimi też jest przednią zabawą.

Mhm, cóż tu jeszcze... Właściwie to chyba wszystko jak na razie. Tak przy okazji poskarżę się - w Kielcach nie ma ptaków! Nie widziałam nic poza jednym gołębiem na dachu i dwoma wróblami.

~Kawka

 
 
Komentarze ( 7 )
 
 
DoXxil
kruk
punkty: 5752
* * * * *
 
dodano: 2013-01-24 16:04
Życzę miłego sluchania nowej płyty(jak juz dojdzie, naturalnie).
Ach, te psie zabawy...pamietamy, pamietamy. I uwierz mi Kawko, psy bardziej dziwne rzeczy robią. mogę o tym zaświadczyć. Co do twoich obrazków to opinie na ten temat napisałam w Twojej galerii, więc powtarzać sie nie będę. Mam nadzieję, że chumor, pogoda i wszystko inne zaniedługo sie poprawi i tego życzę
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2013-01-24 16:14
Co złego w jaskółce? No, proszę TU I TERAZ o wyjaśnienia. :)
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-01-24 17:59
W samej jaskółce nic, ale tak dużo o tym myślałam, o tych Twoich wpisach z jaskółką, że aż mi się przyśniła. :)

Dzięki DoXxil :)
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2013-01-24 18:29
Dobrze, że jaskółka, a nie upiór z siekierą :)

P.S. Ładny baner (obrazek u góry bloga), nawet bardzo!
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-01-24 19:29
No, to wiadomo :) Nie od dziś :)

A dziękuję... Właśnie się zastanawiałam jak się spodoba... Zwaliłam totalnie anatomię, ale mniejsza... Zadowala mnie światłocień, chyba nie wyszedł najgorzej. Poza tym zależało mi na odświeżeniu banera, bo tamten nie był najwyższych lotów...
 
 
gabriela11
jaskółka
punkty: 2430
* * *
 
dodano: 2013-01-25 10:59
Bardzo fajny rysunek :) Tak jakoś sobie pomyślałam, że to różowe, kotowate stworzenie, które siedziało w Twoim blogu też wcześniej :) w miarę upływu czasu po prostu dorosło... XD Świetne kolory, niezwykła grzywa i wdzięcznie przybrana poza... no i ten światłocień. :D sama bym, tak nigdy nie narysowała. Pozostaję więc fanką Twoich rysunków i mam nadzieję że ukażą się jeszcze jakieś ;)
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2013-01-25 11:34
Silniejsze ode mnie - Kawka się tu troszkę autoreklamuje, przepraszam, ale skoro już przy temacie - tutaj, jeśli ktoś by chciał, znajdzie inne moje rysunki nie tylko na tematy ptasie: http://tigalioness.deviantart.com/ . Co do dorastania - to małe było małe przez przypadek, tzn. wyglądało jak mała lwica, a jednak już wtedy była dorosła, tylko, że na kartce łatwiej przychodzi mi rysowanie, niż na komputerze... Jakoś wygodniej jest.

Ah no i... Dziękuję bardzo :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP