Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Skrobu skrob...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2012-12-29 18:37
... czyli kilka słów odnośnie bloga i ogólnie co słychać.

Witaam~

Dziękuję wszystkim jeszcze raz za miłe słowa na temat bloga. :) Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że Wam się podoba, bo tego nie da się opisać słowami. Postaram się nie zawieźć...

Tak przy okazji jak ktoś lubi pirackie (i nie tylko) opowieści, to jest jeszcze jeden blog (http://opowiesci-tigi-lwicy.blogspot.com/) na którym piszę ostatnio sporo "opowiadań" - w cudzysłowie, bo nie wiem do końca jak to nazwać... Opowieści, z szuflady wyjęte. Takiej zakurzonej. Szuflady z babcinego kredensu.

Dzisiaj chyba udało mi się zaobserwować pełzacza. Nie jestem pewna, bo był daleko a ja, mając niespokojnego psa na smyczy nie chciałam podchodzić za blisko, żeby go nie spłoszyć. Pies był bardzo zaaferowany - sójką, której w ogóle nie było widać. Buszowała w suchych liściach. Skąd wiem, że to sójka, skoro nie widziałam? Cóż, pewność jest 50-cio procentowa, bo gdy powiedziałam o tym mamie (buszowało w pobliżu kurnika, bałam się, że to kuna albo coś takiego, co potencjalnie zagraża jajkom w kurniku) powiedziała, że miała taką samą sytuację - coś buszowało i było słychać, ale nie widać. Potem dopiero, jak odleciała, mama rozpoznała ptaszysko. "Jak hałasowało jak stado słoni to była na bank sójka". Ładne określenie, Mamo.

Faktem jest, że talent do hałasowania to one mają. Wychodzę sobie grzecznie z psem a tu coś FRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU mi tuż nad głową. "Co u licha?!". Aaa to byyyła sójka. Przefrunęła tuż nad głową, siadła metr dalej na gałęzi bzu i wydarła się na mnie jakby ją ze skóry obdzierali, a ja potem przez pół godziny nic nie słyszałam. Strasznie są akustyczne.

Właściwie, jak polskie służby będą miały za mało pieniędzy na koguty w pojazdach uprzywilejowanych, to mogą zamontować sobie sójkę, srokę, wronę albo kawkę. Wrzask będzie równie silny, jak nie lepszy. Gorzej ze świeceniem... A, to założy im się kaski takie jak mają górnicy i już. Pęd powietrza będzie nimi lekko bujał i obracał. Sprawa załatwiona. Państwowe służby są bezpieczne.

Gorzej, jak tu je przymocować...

Noo. Nareszcie mam porządną sztalugę - w sensie, mam ją już dłuższy czas, ale dziś dopiero tata dorobił dodatkowe kołki i na nich oparłam sobie deseczkę, a na deseczce (leżącej nota bene poziomo) mogę sobie położyć farby, kubek albo ołówki i już nie będę musiała dostawiać sobie ton krzeseł, taboretów i tym podobnych, a potem nie będę musiała bać się, że krok nie w tę stronę i zabiję się o jeden (lub więcej) w.w przedmiot.

Mhm. Trzy dni w przyszłym tygodniu i pięć dni następnego... I świętokrzyskie ... nie, nie czaruje. Świętokrzyskie świętuje - bo ferie. Zacnie, czyż nie?

Łapka w górę, kto oprócz mnie się cieszy.

Ah, jutro niedziela. A że nie ma szkoły w poniedziałek - stwierdzam radochę, bo będę mogła posłuchać MiniMaxu w Trójce.

Ale coś za coś. Jak jest wolne można posłuchać Panów Kaczkowskiego i Adamczyka w MiniMaxie, Pana Wilczura w "Strefie Rokendrola..." ale śpi się dłużej w piątek. A to oznacza - przegapiam Pana Kruszewicza. Aj, aj.

Czuję się nieco wyalienowana. Czy tylko ja ze znanych mi osób słucham dużo Trzeciego Programu Polskiego Radia powszechnie zwanego Trójką...? Pomijam rodziców, ale mówię raczej o osobach w moim przedziale wiekowym (15 lat). Ciekawe.

Dobra, znikam, bo zaczynam gadać od rzeczy. Szybko raczej się nie pojawię na dłużej niż 2 minuty, bo jak już zdążyłam napomknąć na drugim blogu - dostałam mnóstwo "pracy domowej" z zajęć plastycznych.

Adios, amigos.

~Kawka aka Tiga
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
ostoja
bielik
punkty: 19628
* * * * * * *
 
dodano: 2012-12-29 20:11
Podpisuję się - łapka w górę!
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP