Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Śnieg śniegiem...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2012-10-27 10:47
... a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. :)
 Odcinek ... 6? Straszenia.

Witajcie kochani!
Jak tam, nie zasypało Was? ;) Bo mnie owszem. Co prawda niegroźnie (na razie) ale jednak. Odwołałam wyjazd z powodu śniegu... No cóż, ale OTOP pozostaje. Właściwie to ja pozostałam dla OTOPJuniora bo dawno nie pisałam.

 We wtorek zdaje się miałam bliskie spotkanie z ziębą. Mama co ciekawe wzięła ziębę za wróbla, ale ona nie zrażona siedziała sobie dalej i obserwowała nas siedzące w samochodzie. Potem, z odległości metra (po otworzeniu drzwi od samochodu) przeleciała na odległość 3,5 metra, jednak nie przestała nas obserwować. Czyli w ogóle nie jestem straszna. :<

Kury z przerażeniem stwierdziły dziś rano, że spało dziwne białe coś i po wydziobaniu ziarna ze śniegu, schowały się do kurnika. Przezorna kura zawsze ubezpieczona, ot co! Pewnie za dwa trzy dni dojdą do siebie. Niezbadane są umysły kurze więc... Dokładnej prognozy, kiedy to nastąpi, nie mam.

 Ogólnie z prognozami ostatnio cienko. Miała być gołoledź dzisiaj, a jednak będzie (ponoć) jutro. No i jak tu biedna Kawka ma się przygotować? Brace yourself, winter has already came (Przygotujcie się, bo zima właśnie nadeszła). Zaraz chyba pójdę na zwiady, tylko muszę uważać, żeby kogo nie przestraszyć bo ostatnio dużo grzybiarzy... Ale z drugiej strony, pozdrawiam, jeśli któryś z nich postanowił wybrać się na grzybobranie dzisiaj. Borowiki mrożone, na wynos.

 Sójki są tak ociężałe, że wyglądają jak Boeingi 757, lecą lotem niskim, a parę razy mogły skończyć niczym Tupolew w Smoleńsku w kolizji z brzozą. Wieża kontrolna do Sójki 757, lot 13, proszę o wzmożoną ostrożność ze względu na ciężkie warunki pogodowe!

Paczka Grzeszników wpadła na trop papużki. Podejrzewamy, że jest więziona na zapleczu sali biologicznej. Chyba, że pani ma tam też myszy, to w takim razie te wysokoczęstotliwościowe dźwięki należą do myszy. Ale raczej do papużki. Żółwie niestety nie chciały złożyć zeznań co do dnia tajemniczego zniknięcia papużki. Powstała wśród naszych śledczych teoria, że są zastraszane przez porywaczy biednego ptaka.

Poszukiwania trwają.

Ogłaszam koniec straszenia.
Cienko i krótko dzisiaj, ale jakoś mi wenę odjęło z wrażenia, kiedy zamiast w Polsce w środku jesieni, obudziłam się w Norwegii.

Do wszystkiego naraz w takim razie (przestraszenia, usłyszenia, napisania, przeczytania etc. etc.)

~Kawka aka Tiga
 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2012-10-27 12:16
Na razie u mnie nie pada (małopolska)...Nie wiem czy się cieszyć czy raczej smucić..?


 
 
ostoja
bielik
punkty: 19628
* * * * * * *
 
dodano: 2012-10-27 14:00
U mnie już pada śnieg i jest już mróz, a ptaki przylatują do karmnika!
 
 
Puszczyk
kruk
punkty: 6505
* * * * *
 
dodano: 2012-10-27 18:46
U mnie w nocy również spadł śnieg - wprawdzie niedużo, ale chociaż przez cały dzień padał deszcz, to śnieg i tak się obronił :)
A sikorki już przylatują na słoninkę (dziś także pojawiła się kawka :)).
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2012-10-27 19:24
Apollonia - ciesz się, bo ta paciaja przyjemna nie jest, szczególnie jak wyjdziesz na zewnątrz i nie dość, że paciaja pod nogami, to jeszcze marznący deszcz po twarzy. A fe.

W moim karmniku świeci pustkami, ale o sikorki i inne ptaszydła spokojna jestem. Jak spadł śnieg, to poszliśmy z rodzicami zbierać jabłka "malinówki" bo to późne jabłka. Część z nich to były same skórki z niewielką ilością miąższu, ze ślicznymi śladami ptasich dziobków... ;) Już wiadomo, czemu sójki zamieniły się w Boeingi.

Kawka? No no, ja tu odmrażam kończyny po wyjściu wieczornym, a koleżanki po fachu ucztują w najlepsze... :)
 
 
kormoran_13
bielik
punkty: 13523
* * * * * * *
 
dodano: 2012-10-28 08:51
U mnie cały dzień padało. Śniegu jest po kostki. :)
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2012-10-28 08:54
Dzisiaj zaczęło u mnie padać,śniegu ok.10 cm.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP