Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Naleśniki z bażantów czyli...
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2012-10-11 17:41
... dlaczego powinny istnieć przejścia dla pierzastych.

Odcinek 3 straszenia. 

Witajcie!
Zaraz wyjaśnię ten jakże dziwny tytuł, ale przede wszystkim... Dziękuję bardzo za docenienie nagłówka bloga! Miło mi, że się podoba, bo osobiście obawiałam się, że starszy jest dla niego konkurencją. 

A więc następna sprawa - tytuł i co ma piernik do wiatraka. Otóż wracając dzisiaj ze szkoły samochodem o mało nie spowodowałyśmy śmierci Bogu ducha winnej kurki bażanta. Faktem jest, że po pierwsze ABSOLUTNIE nie było jej widać kilka metrów wcześniej, bo totalnie zlała się z pobrudzonym piaskiem (niedaleko buduje się dom i wszędzie na drodze pełno piasku) asfaltem. Co prawda życie zachowała, jedyne straty to moralna z powodu pośpiechu. Co ciekawe, do momentu ostrego hamowania bażancica stawiała powolne, malutkie kroczki, przebiegła truchtem dopiero gdy samochód stanął. Oj, nie ładnie, panno moja! Jeszcze na koniec przyjrzała nam się bacznie (my jej też) z dość bliska, po czym znikła w gąszczu kukurydzy. Czyżby wybierała się do koleżanki na popcorn...?

Kawka zaczyna robić za tajniaka. Koledzy donoszą mi niczym agentowi CBŚ o tym, co gdzie i jak. Apokalipsa! Kruki pojawiły się w miastach. A raczej na brzegu bardzo dużej, betonowej wsi zwanej Starachowice (no dobra dobra, już bez złośliwości). Kruki to może złe określenie... Kruków sztuk jedna. O. Tak lepiej.

W gimnazjum zimno, wyglądamy wszyscy jak kawki siedzące rano na antenach na słońcu, zbite w jedną masę. Ciekawe, że Kuratorium w Kielcach odsyła rodziców do Pani Dyrektor, tak samo gmina Bodzentyn. Ciekawe, że w podstawówce jest ponoć gorąco jak w piekle. A u nas nawet w swetrze człowiekowi zimno, okna na korytarzach nieszczelne i wieje. Fajnie, nie ma co...

Kawka 0013 zgłasza się, komunikat, ważny komunikat - zgłaszam zniknięcie papużki z pracowni biologicznej! Skandal, a tak ładnie ćwierkała (i równie przednio zabawiała 25-cio osobową klasę, kompletnie rozbijając lekcję). A żółwie się nas boją. Tym większy skandal. Ale... przynajmniej one. Bo mnie nikt poza żółwiami się nie boi, jak widać. :)

No dobra, ale czas na swoje śmieci. Stwierdzam brak sójek. Albo tylko mi się zdaje, albo mi gdzieś znikły. Za to wysyp sikorek. Już ptaszydła zaglądają do pustego (na razie) karmnika. Chciałoby się, tłuściochy! Gdyby te sikorki jeszcze karmnik teraz miały to by chyba latać nie mogły... Doktor Kruszewicz miał rację. W sezonie letnim ptak nie ma nic do roboty, tylko się cieszyć i śpiewać z radości. Sikorki jeszcze nie spaliły kalorii. I wątpię żeby spaliły, bo nasze są podejrzanie większe od innych przez cały rok. Bronkowickie stworzenia są widać zmutowane, bo lisy wielkości dużego psa gończego normalnym widokiem nie są. Tak samo żaby, które są wielkości sporych ropuch, a ropuchy... wielkości jeszcze większych ropuch. XDDD Nie no, słabe określenie, ale fakt faktem, że nasze stworzenia są dziwnie większe od stworzeń reszty powiatu. Jak porównuję wróble starachowickie z naszymi... oj panie, słabo w mieście z pożywieniem w takim razie. 

Zaczynam gadać bez sensu więc sobie idę... Koniec straszenia.

A tak na marginesie... Tęsknię za wolontariatem w OTOP.

Do zobaczenia / przestraszenia / napisania / przeczytania. :)
Kawka13 aka Tiga
 
 
Komentarze ( 5 )
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2012-10-11 17:48
Masz wielkie poczucie humoru!
 
 
aneczka
pliszka
punkty: 187
*
 
dodano: 2012-10-11 20:59
taaak....
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2012-10-12 15:52

 Czy ja wiem... ;) Ale dziękuję. :D

 
 
DoXxil
kruk
punkty: 5752
* * * * *
 
dodano: 2012-10-12 16:21
Miło znów mieć od Ciebie wieści Kawko :)
U nas w szkole też zimno. Na polu nawet cieplej jest. Życzę wiec, ciepła w szkole.
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2012-10-12 17:02
Miło znów Cię widzieć, Doxxil :)
Nawzajem, bo wiem jak nieprzyjemnie jest się uczyć w takich warunkach. ;(
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP