Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
A ja już wiem ;P
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2011-07-19 14:56
Ot właśnie, wiem.
"Przygody Kawcze" wreszcie doczekają się porządnej strony internetowej. :P Dzięki GIMPowi. Szukałam tylu programów do tworzenia stron www, a najlepszy miałam tuż pod nosem. 
 Znalazłam bowiem tutorial na stronie http://gimpuj.info ( którą bardzo polecam wszystkim Gimpującym, świetna dla nowicjuszy ale i dla podszkolenia starych, dobrych Gimpmasterów ;D ), dzięki któremu wiem już, jak zrobić bardzo przyzwoity projekt strony, do tego szybko i w prosty sposób. Link dla ciekawych : http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6728.0.html
 Zawsze jednak jest jakieś "ale". Potrzeba mi, droga Kawcza Drużyno, kogoś, kto by ten projekt zaprogramował, tzn. Chodzi mi o to, żeby ktoś dodał linki do tekstów, które zrobię, link do strony głównej po kliknięciu odpowiedniego obrazka czy guziczka itd. Czy jest u nas ktoś, kto się na tym zna? Kochani, obawiam się, że Załoga Kawcza nie ma w swoich szeregach takowego speca, przy całym szacunku dla wszystkich jej członków. Być może i tego się nauczę, ale... Jeśli nie? Szkoda będzie tej pracy. Pomóżcie mi rozwiązać ten problem, proszę.
 A teraz coś bardziej ptasiego.
 Podczas zwykłego grzybobrania mój tata, zupełnie przypadkiem, natrafił na trop myszołowiego gniazda. Zna już najbliższe jego okolice, choć sam nie zdradził mi wielu szczegółów, ale przy obiedzie troszkę opowiedział... Z tego co zrozumiałam, sprawa wygląda następująco - tata szuka tego gniazda, ale jest już blisko, bo wie, gdzie myszołów przebywa najczęściej. Osobiście troszkę nie rozumiem jego teorii, ale niech mu tam będzie; swoją drogą fajnie by było znać miejsce myszołowiego gniazda. Może nasze obserwacje czemuś lub komuś by się przydały? XD
 Stwierdziłam ostatnio, że kury to wcale nie takie głupie zwierzaki. Co prawda, to nie dzikie ptaki, ale zawsze ptaki, więc chyba można o nich napisać. :)
 No właśnie - co z tym kurzym móżdżkiem? Duży, czy mały, obszerny, czy jednak nie? No chyba jednak duży i obszerny.
Dlaczego tak uważam? Obserwowałam je odkąd je mamy, czyli od 7 miesięcy. No więc do bardziej "skomplikowanych" czynności, jakich normalnie kury nie robią, należą np.: skakanie koguta do czereśni ( nie, nie przesłyszeliście się, stawał pod czereśnią, upatrywał owocek, kurczył się i wyskakiwał po czereśnię, po czym sam ją zjadał albo wołał kury ), zjadanie ledwo wyrośniętych ogórków / kopru / szczypiorku tak, że nikt z nas nie wiedział, kiedy to robią, podkradanie porzeczek sąsiadowi... Tu też objawia się ich obżarstwo i pazerność, ale one są dość stare ( dostaliśmy je "pod opiekę z wypłatą w jajkach" od człowieka, który wyprowadził się ze swojego gospodarstwa do rodziny po drugim wylewie, bo on wolał nam je oddać niż zabić ) i widać na starość postanowiły zrobić sobie troszkę "luzu". ;D 
 Przepraszam z góry za nudny wpis, z lekka pewnie bezsensowny, ale nie nam ostatnio weny i czasu - cały bowiem czas "na Internecie" spędzony poświęcam deviantartowi, może troszkę przesadnie ale tam czuję się jak ryba w wodzie. Tu też, jednak ostatnio Przygody Kawcze przestały się ukazywać i mój pobyt tutaj stał się mniej sensowny. 
 Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :)
Kawka
 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
rozi00
kruk
punkty: 5344
* * * * *
 
dodano: 2011-07-19 19:27
MÓj  tata może mnie podszkolić w linkowaniu.
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-07-19 21:07
Miło mi to słyszeć! :D
Dzięki Rozi za ten entuzjastyczny wpis na Twoim blogu, zrozumiałam z niego niewiele bo dość dynamicznie go napisałaś, jednak wiem na pewno - pomysł z dA odszedł troszkę w czasie. Ze względu na urodziny Aigrette ( dziś, 19 lipca ) miałam wyrzuty sumienia, bo nie złożyłam jej życzeń ani nie zrobiłam artu "urodzinowego" w prezencie. Dlatego teraz postanowiłam przepisać nasze opowiadanie na dA z dedykacją dla niej. :) 
 Z konkursami - tu zostawiam Wam, droga Ekipo - sprawę, weźcie ją w swoje łapki, na pewno coś dobrego z tego wyjdzie, natomiast Kawka zamiast leżeć do góry brzuchem na forum Wiktorii weźmie się za projekt strony, żeby troszkę główkę wysilić. 
 Tu znów odzywa się moje uzależnienie od deviantArta, FeralHearta i Minecrafta. Co to oznacza? Nie chciało mi się zabrać za kolorowankę i podczepić skaner do tatowego komputera. Eh... Trzeba się zmusić. ;D Jednak korzystam póki mogę, bo niestety... Ale we wrześniu ze mną będzie ciężko. Od 2 klasy biorę się ostro do pracy, bo chcę pójść do dość wymagającego liceum. Dlatego obawiam się, że od września będę poza zasięgiem, może nawet w weekendy, bo wtedy będę nadrabiać dA i inne... Coraz ciężej.
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP