Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Z notatnika świętokrzyskiej czarownicy
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nowa wklejka ;PP
 
 
~ Kawka13    |    dodano: 2011-01-17 20:16
Cześć. :DD
Dawno mnie nie było.... Fakt. XDD A mimo to mój blog jest 2 w najpopularniejszych. Dzięki. :> Miło popatrzeć, że jest oglądany... :> Cóż.... Co do tytułu - odnoszę się tu do powiedzonka mojego kolegi pasjonata ptaków, który w swoim notatniku rysuje jakby kartki przylepne ( potem koloruje na żółto ) i mówi, że dał nową wklejkę. ;) Niestety  nie ma doprowadzonego w tej chwili internetu.. Więc o OTOPJunior nie ma mowy. Ale czasem przychodzi do mnie i razem oglądamy. XDD Ale teraz do rzeczy.
 Czekam do okresu po zimowego i zarazem bardzo wcześnie wiosennego, bo będę mogła obserwować więcej sikor. :) Teraz w karmniku wiele się dzieje, nie wiem, czy wspomniałam, że założyłam karmnik wielofunkcyjny - jeśli tak, przepraszam że powtarzam ale mam sklerozę młodzieńczą wywołaną szokiem szkolnym xDD - i jest wielu gości. Ale długo czekałam na pierwsze objawy zainteresowania. Bo był tylko jeden stały gość - wydaje mi się że Pan sikor bogaty. ;PPP Miał grube pasemko, długie aż po początek ogona i dość mocne kolory. Co do zdjęć - dalej brak obiektywu. Ale to ma głębokie uzasadnienie.
Brak funduszy -> brak osprzętu "bojowego".
Oczywiście do powyższego schematu proszę podchodzić z dystansem, bo bynajmniej nie zamierzam zabijać sikorek obiektywem czy lornetką. xDDD Ale już mam jeden osprzęt, w postaci siebie i psa, czyli maszyny płosząco-pościgowej. ;P Przeganiamy okoliczne koty, jeśli tylko pojawiają się w pobliżu wschodniej strony domu, czyli lokalizacji karmnika. ;P Tu również chcę od razu uspokoić, że metody płoszenia kocurów są jak najbardziej kulturalne, gdyż tylko je gonimy i głośno krzyczymy (tj. ja krzyczę, pies szczeka ). Żadnemu kotu krzywda się nie dzieje, a i po dwóch - trzech razach przestały przychodzić, więc na razie nie praktykujemy w naszym nowym "zawodzie". ;) I kotki, i ptaki mają się dobrze, choć mruczące drapieżniki mogłyby się wydawać pokrzywdzone psychicznie, jednak zapewniam, że widzę je na co dzień gdzieś we wsi, i wcale nie wyglądają na spłoszone ( szczególnie jeden kociak, który wyleguje się na słońcu na płocie sąsiada, ku jego niezadowoleniu, bo jest niczyj i może roznosić choroby ). No. To już kończę bo pewnie was zanudziłam, ale raport trzeba zdać a poza tym przecież dawno nie pisałam i zaległości sobie narobiłam. :)))
Pozdrawiam wszystkich ptakolubów i do zobaczenia :)))
Kawka
 
 
Komentarze ( 8 )
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-01-18 19:10
Ciekawie opowiadasz, wspomniałaś o obiektywie, jaki zamierzasz kupić ? :D
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-01-18 19:25
W którejś notce na tej "najświeższej" stronie bloga są porady użytkowników OTOPJunior odnoszące się do obiektywów. Myślę, że będzie to Nikkor albo Sigma, jeszcze nie jestem pewna, ale wolę nie krakać bo nie mam pieniędzy. ;) Zbieram sukcesywnie i idzie mi to coraz lepiej mam nadzieję że niedługo uzbieram. :> A co do obiektywu, to zależy też jak wiadomo od aparatu. Jeśli chcesz się poradzić, pisz otwarcie - postaram się pomóc, a jak nie zdołam sama - to będziemy pomagać razem z innymi forumowiczami. ;))
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-01-18 19:47
Tzn. w sprawie wyboru obiektywu jestem gotowy - wybieram canona 70-300 IS USM f/4/5.6, drogi ale porządny. Wolę jego niż jakąś chińszczyznę :D Sigma też dobra ale nie mam pełnego zaufania :))
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-01-19 16:35
Rozumiem, że masz korpus Nikona ? :D
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-01-23 08:48
Tak, Nikona ... O pieron, znów zapomniałam. XD No ale w każdym bądź razie chyba D40, nie jestem do końca pewna. Natomiast co do Twojego obiektywu - słusznie. Lepiej pozbierać na porządny obiektyw. ;))
 
 
rozi00
kruk
punkty: 5344
* * * * *
 
dodano: 2011-01-29 17:58
 o, ja mam nikona, dziadka D100 Jest taki wielki, że ledwo go dźwigam Osobiście polecam tobie obiektyw Nikona.:>
 
 
Kawka13
łabędź
punkty: 11701
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-02 15:43
Nikon jest nie zły... Ale dwa razy droższy od Sigmy. A wyczaiłam na allegro adres do firmy sprzedającej Sigmoskie obiektywy, więc chyba w końcu kupię Sigmę. Opinie o tego typu obiektywach nie są złe, może w sklepie więcej mi o nim powiedzą. :)
 
 
olek
łabędź
punkty: 10006
* * * * * *
 
dodano: 2011-02-02 17:15
Na początek sigma jest jak znalazł :D
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Sójka ...
Kawczy ...
Monsieur
Co się ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP