Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Każdy ptak po swojemu śpiewa...
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Okropna pasja...
 
 
~ Gwiazdkowa    |    dodano: 2009-07-20 19:46
Może zacznę od tego, że osobiście znam ludzi, którzy przez wiele lat mieli wlaśnie takie hobby.Zajmowali się tym w wolnym czasie. A ta okropna moim zdaniem pasja polega na polowaniu na ptaki i ich wypychaniu. A później leżą one, nikomu nie potrzebne na strychu, lub w jakimś innym kącie. Żeby chociaż inni ludzie mogli takie ptaki obejrzeć i tym samym uczyć się ich rozpoznawania...Ludzie, których znam już kilka lat temu dali sobie z tym spokój. Naszczęście.
A co wy myślicie na ten temat?
 
 
Komentarze ( 9 )
 
 
pikok
jaskółka
punkty: 1622
* * *
 
dodano: 2009-07-21 11:07
Jeden ze znajomych moich rodziców miał taką sowę wypchaną z rozłożonymi skrzydłami nad wejściem w mieszkaniu. Coś strasznego. Jak byłem mały, to się okropnie bałem tego ptaka, jak tam przychodziliśmy. Oni go sami nie wypchali, kupili od kogoś, ale i tak uważam, że to było strasznie głupie i bezsensowne. Poza tym jak sobie spróbujecie wyobrazić całą tę operację wyppychania, to już będziecie przeciw.
 
 
pikok
jaskółka
punkty: 1622
* * *
 
dodano: 2009-07-21 11:09
Ładne zdjęcie ptaka wyświetla się jak się otwiera ten wpis w twoim blogu. To ty robiłaś?
 
 
pikok
jaskółka
punkty: 1622
* * *
 
dodano: 2009-07-21 12:11
Tak jedna artystka Kozyra zrobiła pracę z wypchanych zwierząt i wszyscy ją krytykowali za to. Tutaj zobaczycie jej "Piramidę zwierząt": http://katarzynakozyra.pl/zdjecia/0/09_d__.jpg
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2009-07-21 17:17
Kilka rzeczy wymaga w tym poście komentarza:
1. Jeśli twoi znajomi polowali na ptaki, mam nadzieję, że dotyczyło to tylko ptaków łownych, tzn. takich, na które w ściśle określonych okresach polować można oraz że mieli uprawnienia do polowania.
2. Na wypychanie ptaków i kolekcjonowanie takich okazów też jest potrzebne pozwolenie ministra i również mam nadzieję, że takie pozwolenie mieli. W przeciwnym razie łamali prawo, co jest karalne.
3. Wypchane okazy mają znaczenie edukacyjne, ptaki można zobaczyć w muzeach przyrodniczych, w zbiorach uniwersyteckich, itd.
 
 
Netta
puchacz
punkty: 47334
* * * * * * * *
 
dodano: 2009-07-21 21:42
Jeżeli te ptaki tam jeszcze leżą, a w stosownym terminie (chyba to było w 2004) zbiór nie został zgłoszony do wojewódzkiego konserwatora przyrody, to ludzie ci nadal naruszają prawo i mogą mieć z tego powodu spore kłopoty...
 
 
Gwiazdkowa
żuraw
punkty: 4772
* * * *
 
dodano: 2009-07-22 15:09
sowa napisał:
„Kilka rzeczy wymaga w tym poście komentarza:1. Jeśli twoi znajomi polowali na ptaki, mam nadzieję, że dotyczyło to tylko ptaków łownych, tzn. takich, na które w ściśle określonych okresach polować można oraz że mieli uprawnienia do polowania. 2. Na wypychanie ptaków i kolekcjonowanie takich okazów też jest potrzebne pozwolenie ministra i również mam nadzieję, że takie pozwolenie mieli. W przeciwnym razie łamali prawo, co jest karalne.3. Wypchane okazy mają znaczenie edukacyjne, ptaki można zobaczyć w muzeach przyrodniczych, w zbiorach uniwersyteckich, itd. ”

O tym czy mieli zgodę, oraz czy polowali tylko na ptaki łowne właściwie niewiele wiem. Wiem, za to że tych ptaków na pewno nikt nie miał później możliwości oglądać w celach edukacyjnych.

 
 
Gwiazdkowa
żuraw
punkty: 4772
* * * *
 
dodano: 2009-07-22 15:11
Netta napisał:
„Jeżeli te ptaki tam jeszcze leżą, a w stosownym terminie (chyba to było w 2004) zbiór nie został zgłoszony do wojewódzkiego konserwatora przyrody, to ludzie ci nadal naruszają prawo i mogą mieć z tego powodu spore kłopoty...”

Mi się zdaje, że tych ptaków już tam nie ma...

 
 
Gwiazdkowa
żuraw
punkty: 4772
* * * *
 
dodano: 2009-07-23 14:20
pikok napisał:
„Ładne zdjęcie ptaka wyświetla się jak się otwiera ten wpis w twoim blogu. To ty robiłaś?”
Nie, nie ja. W mojej galerii widzisz,jakie zdjęcia robię. Do tego im daleko ;)
 
 
Apollonia
łabędź
punkty: 9897
* * * * * *
 
dodano: 2013-01-12 12:17
U mnie w sali od przyrody jest wypchany bażant ;)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Co to za ...
Bogatka...
Bogatka...
Zimowy ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP