Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Ptasi dziennik ;)
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Nieco zaskakująca obserwacja ;)
 
 
~ Emi10    |    dodano: 2012-02-25 11:09    |    ostatnia zmiana: 2012-02-25 11:11
Wczoraj szłam rano do szkoły, a że szkoła nie znajduje się przy, powiedzmy, jakiejś bardzo ruchliwej ulicy, to jakieś ptaszki da się tam zobaczyć ;)
A więc idąc w kierunku szkoły przechodzi się koło takiego domu, koło którego rosną jakieś tam świerki (typowe drzewa lasów borealnych) oraz krzaki, wysokie, też takie górskie. A w takim mini-borze co się da zobaczyć? Wczoraj się przekonałam :)
No więc przechodziłam koło tego miejsca, nad nim były linie wysokiego napięcia, i nagle z krzaków wyleciał ptaszek, po czym przysiadł na jednym drucie. Było słabe oświetlenie, ale rozpoznałam po czubku i lekko zarysowanej czarnej linii na głowie... czubatkę! :) Bardzo mnie ucieszyła ta obserwacja. Nigdy nie da się przewidzieć, jakiego ptaka się w tym dniu zobaczy i to jest właśnie najfajniejsze ;)

Zdjęcia nie udało się zrobić, ale było to w sumie niemożliwe, bo miałam do dyspozycji tylko telefon ;p

Pozdrawiam,
Emi
 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
basias
puchacz
punkty: 42414
* * * * * * * *
 
dodano: 2012-02-26 20:09
Gratuluję! Czubatka to fajny gatunek :) Często właśnie jest tak, że w momencie, gdy się najmniej spodziewamy uda nam się zobczyć coś ciekawego. Np. latem jak byliśmy w Tatrach, chciałam pójść nad Morskie Oko, by zobaczyć orzechówkę, choć spacerowanie kilka kilometrów asfaltówką nie było zbyt optymistyczną opcją. Pojechaliśmy w inne miejsce, bardziej 'dzikie", no i niespodziewanie na drzewie usiadła właśnie orzechówka :)
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Moje ...
Mysikrólik.
Szpaczek :)
Pliszka ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP