Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
ptasi świat
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Niedzielne obserwacje
 
 
~ DAWID407    |    dodano: 2014-01-19 19:35    |    ostatnia zmiana: 2014-01-19 19:37
Witam!

Wracając z kościoła postanowiłem wybrać się w teren, bo pogoda  naprwdę ładna. Wyszedłem około godziny 12:00 i już na początku zobaczyłem dzięcioła dużego. Szedłem dalej i przez pół godziny nie widziałem ani jednego ptaka. Stanąłem na łące żeby się rozglądnąć bo chciałem już wracać i patrze przez lornetkę i na czubku drzewa zauważyłem biało-czarnego ptaka, przypominającego nieco gąsiorka, ale znacznie większego. Zajrzałem do przewodnika i patrzę że w zimie to tylko srokosza można zaobserwować, ale nie jestem co do tego pewien bo nie widzaiełm żadnych cech szczególnych, więc że to właśnie srokosz mogę stwierdzić tylko po tym że zostaje na zimę i po jego zachowaniu. Po chwili odleciał więc poszedłem za nim z nadzieją że podejdę do niego bliżej, ale już go nie zobaczyłem, lecz wysoko na czybku świerka siedział jakiś cały pomarańczowy ptak, od razu przyszedł mi na myśl krzyżodziób świerkowy i tak też było. Nie był sam, bo towarzyszyły mu jeszcze 3 samice i 4 samce. Obserwowałem je przez pół godziny i poszedłem kawałek dalej, po czym zawróciłem. Po drodze widziałem dzięcioła czarnego, kruki, trznadle, kwiczoła i sójkę. Niedaleko domu zauważyłem jakiegoś drapola lecącego nad lasem, spojrzałem na niego przez lornetke i nagle zaczeły go atakować 2 kruki. Nie wiem co to było, widziałem tylko że jest dużo większy od kruka, ma białe plamy od spodu w okolicy nadgarstka i skrzydła mają taką samą szerokość na całej długości a na końcu są szeroko rozłożone lotki. Przypominał mi orlika (niewiem jakiego), ale w moim przewodniku pisze że orlik nie zimuje, więc już sam nie wiem co to było. Ptaki schowały się za drzewami a ja wróciłem do domu nie wiedząc jaki to drapol. Nie jestem też pewien co do tego srokosza, może byście się wypowiedieli coś na ten temat?

Pozdrawiam Dawid
 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
portretowo
gołąbek
O mało ...
młodzik- ...
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP