Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Siewkowe obserwacje
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2020-05-01 14:49

W ostatni weekend pojechałem nad zalew Mietkowski. Tym razem wybrałem się na stroną na której jest zwykle dużo ludzi, ale jest tam również plaża.

Kiedy wysiadłem z samochodu od razu zwróciłem uwagę na jaskółki oknówki które w tym roku widziałem po raz pierwszy oraz dymówki. Zalew przywitał mnie świerzym powietrzem. Na zalewie byli windsurferzy którzy straszyli stada  podrywających się z krzykiem do lotu mew śmieszek. Nad brzegiem chodzili  brodziec piskliwy i sieweczka rzeczna. W oddali było widać bielika, a nad moją głową górowały mewy srebrzyste. Kiedy przeszedłem kawałek dalej zobaczyłem stadko jakichś siewkowatych. Kiedy podszedłem bliżej przekonałem się że to moje wielkie marzenie-bataliony! Stadko około dwudziestu batalionów z maszerującym pomiędzy nimi kwokaczem. Wszystkie bataliony to były samice lub samce w szacie jeszcze spoczynkowej. Oprócz jednego który już paradował pośród raczej skromnie ubarwionych pobratymców. Kwokacz był w prawdzie jeden, ale kiedy wracałem okazało się że tak naprawdę są dwa. Podczas wyprawy widziałem jeszcze kląskawkę, zięby i trznadle.

 

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2020-05-01 19:23
Gratuluję udanych obserwacji! Batalion w szacie godowej to cud nad cuda, nie ma chyba siewki, która mogłaby się z nim równać. Super, że udało Ci się zobaczyć chociaż jednego. Pozostałe gatunki także zacne. Też ostatnio udało mi się spotkać trochę siewek, czajki, dwójkę niezidentyfikowanych i dwa przepięknie tokujące kszyki - mam nadzieję, że wkrótce uda mi się wyskoczyć i na bataliony. 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP