Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Wiosna!
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2020-04-13 07:33    |    ostatnia zmiana: 2020-04-13 07:36

Ostatnie dni robią się coraz cieplejsze. Coraz częściej słyszymy śpiew kapturki i klangor żurawi. Więc dla ptaków oznacza to początek wiosny, a dla nas początek przylotów ptaków. Ptaki które już przyleciały to bociany, kapturki, szpaki ale to tylko nieliczne ptaki które miały przylecieć. Już niedługo na naszych podwórkach będzie słychać dymówki, oknówki i jerzyki. Pierwszego dnia wiosny rozpoczęło się Spring Alive organizowane przez OTOP. Tegorocznymi gatunkami które obserwujemy to bocian biały, brzegówka, żołna, sieweczka rzeczna, kukułka, jerzyk oraz dymówka. Tego roku już widziałem bociana białego i kukułkę ale co do niej to nie jestem pewien. Nie tylko widujemy ptaki które przyleciały ale także ptaki które u nas zostały i teraz zachowują się coraz głośniej. Ostatnio nie trzeba już chodzić do karmnika. Ptaki same zdobywają pokarm w postaci owadów. Na końcu chciałbym się zapytać o kapturki. Dosyć blisko mojego domu widuję kapturkę bądź kapturki ale wszystkie są samcami. Czy  samce kapturek przylatują jako pierwsze aby ustalić terytoria? A może to samiec bez samiczki? Piszcie w komentarzach o co chodzi z tym samcem kapturki.

                                      

 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP