Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Pobyt na wsi i zachęta do akcji
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2020-01-23 19:37

Mój pobyt u babci na wsi był bardzo udany pod względem ptasim jak i fotograficznym. Kiedy jechałem do babci spotkałem nawet dwa zimujące żurawie.:-) Oprócz żurawi widziałem także myszołowy. Na wsi dziadek obiecał następnego dnia zabrać mnie i mojego tatę na działkę którą niedawno kupił. Następnego dnia przed spacerem który obiecał mi dziadek poszedłem z mamą na spacer. Przy wielkim, dziwnym karmniku obok którego ktoś porozwieszał ptasie pyzy spotkałem trznadle które obsadziły karmnik oraz sikorki bogatki i modraszki które obsadziły ptasie pyzy. Obok latały raniuszki. Na dalszym ciągu spaceru spotkałem jeszcze gile i sójki. 

Po spacerze z mamą nadszedł czas na spacer z dziadkiem. Tuż przed spacerem kiedy jeszcze nie pojechałem na działkę dziadka zdążyłem na podwórku zobaczyć mysikrólika! Szybko pobiegłem po aparat i udało mi się zrobić na miarę moich możliwości ładne zdjęcia. Na działce dziadka spotkałem jeszcze myszołowa i kruka.

I na koniec chciałbym opowiedzieć o akcji kowalików. W całej akcji chodzi oto że trzeba przysyłać zdjęcia kowalików z datą i miejscem pod adres polskiekowalik@gmail.com. Cała akcja rozgrywa się by ustalić granice podgatunków kowalików: kowalika syberyjskiego (S. e. europae) oraz zwyczajnego (S. e. caesia). Akcje organizuje Sekcja Ornitologiczna KNL SGGW. Więcej na : https://m.facebook.com/106532937377409/photos/a.106637997366903/178793683484667/?type=3&source=48.

Antek G

 
 
Komentarze ( 2 )
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10445
* * * * * *
 
dodano: 2020-01-28 21:31
Gratuluję udanych obserwacji. :) 
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3046
* * * *
 
dodano: 2020-01-31 14:14
Dziękuję:) I przepraszam za źle napisanego maila. Powinno być polskiekowaliki@gmail.com
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP