Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Dwie wyprawy i życzenia
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2019-12-30 16:11

Po krótce o dwóch wyprawach na ptaki, gdyż ostatnio za dużo nie pisałem. No więc na pierwsza wyprawa była wyprawą bardzo dobrą. Planowałem pojechać na rowerze do parku wschodniego i chociaż mi się nie udało tego zrobić ptaków widziałem bardzo dużo. A oto i one:

-krzyżówki on i ona

-śmieszki

-trzy gatunki drozdów: kwiczoł, paszkot, droździk

-stado szczygłów

-dzięcioł średni.

Po części tu opowiem swoją przygodę z drozdami. A zaczęła się ona tak, że na drzewa przyleciało całe stado kwiczołów i co dużo mówić. Każdy amator by nie przegapił takiej okazji. Podczas fotografowania kwiczołów na gałąź pewnego drzewa zawitał także paszkot. A teraz opowiem o droździku którego nie jestem pewien gdyż wykryłem go dopiero na zdjęciach i kieruje się tyko przewodnikiem Collinsa rozpoznaniu jaki to gatunek. Na wszelki wypadek umieściłem to zdjęcie w galerii i mam nadzieje, że ktoś rozpozna jaki to gatunek.

Aha na koniec zapomniałem dopisać, że wracając na drzewie widziałem kormorany w liczbie osiem.

 

Drugą wyprawę już  opiszę w całości. Pogoda która była wtedy kiedy się ona odbywała nie była zbyt ładna co nie znaczyło że nie pojawiły się piękne gatunki. Może zaczniemy od sierpówek, które po kilka siedziały na drucie. Kiedy druty się skończyły zobaczyłem gatunki bardziej stosunkowe dla polskiej wsi czyli sójki, kruki, dzięcioł duży oraz bażant i zięba. Następnie w jakimś dziwnym ogromniastym karmniku spotkałem trznadle które wręcz objadały się nasionami. Kiedy już wracałem do domu spotkałem jeszcze stado gili! Bardzo ucieszyłem się z tego spotkania bo co tu dużo mówić od dawna ich nie widziałem. Gile przez pewien czas pięknie pozowały, a na koniec odleciały(o nawet się zrymowało).

 

A na koniec bardzo spóźnione życzenia.:

Zdrowia, szczęścia, pomyślności mnóstwo ptakości, wrażeń, super aparatu, lunety, lornetki czy czego tam jeszcze nie macie i wasze listy za rok niech będą jeszcze dłuższsze.

Antek G.

 
 
Komentarze ( 0 )
 
Ten dokument nie był jeszcze komentowany
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP