Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Zalew Mietkowski 2
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2019-12-18 17:46

Korzystając z tego, że moja siostra jest na turnieju w Kątach Wrocławskich pojechałem na zalew mietkowski który jest kilka minut od mówionej miejscowości. Na początku wyprawa nie zapowiadała się zbyt ciekawie. Chociaż by z tego powodu, że się zachmurzyło i światło nie było zbyt dobre, ale przejdźmy to samej wyprawy. Kiedy wysiadłem z samochodu i wyjąłem aparat zobaczyłem nadlatującego na odległe drzewo dzięcioła zielonego, a na drzewie obok dzięcioła dużego. Następnie w oddali ujrzałem myszołowa siedzącego na drzewie.  Po przejściu kilka dziesięciu metrów dalej nadleciał piękny kormoran. Kiedy przeszedłem kolejne kilka dziesiąt  metrów dalej nareszcie zobaczyłem piękny zalew mietkowski. Na drugim jego brzegu zauważyłem stado kaczek gdzie postanowiłem pojechać. Prawie już odszedłem od linii brzegowej zalewu gdy przed oczami śmignęła mi para nurogęsi oraz kilka mew białogłowych. Kiedy doszedłem do pewnej rzeki zauważyłem na gałęzi wystającej ze skarpy zimorodka, który szybko przeleciał na inną gałąź z której równie szybko odleciał. Następnie ujrzałem myszołowa siedzącego na drzewie i pewnie zrobiłbym mu lepsze zdjęcie gdyby nie to, że niestety jakiś kawałek kolczastego krzewu zaplątał mi się o nogę. Kiedy się odplątałem to już go nie było. Po wspięciu się na wał na drzewie ujrzałem sikorki bogatki,  modraszki, ubogą lub czarnogłówkę. A prawdziwymi gwiazdami były raniuszki! Od dawna nie widziałem tych cudownych ptaków! Po przejechaniu na drugi brzeg  najpierw ujrzałem parkę gęsiówek egipskich! Te pół gęsi widziałem po raz pierwszy. Tylko w mniej więcej w tym samym miejscu zdawało mi się że widziałem kilka osobników tego gatunku. Ptaki chwileczkę podreptały i wkrótce poleciały. Później doszedłem do tych krzyżówek których mówiłem. Niestety nie było ich już wtedy tak wiele, ale za to okazało się, że w tym teraz już stadku panują nie tylko krzyżówki, ale też i łyski. Wracając do samochodu zobaczyłem jeszcze na czubku drzewa grubodzioba oraz stado szczygłów w locie.

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2019-12-21 20:42
Ciekawe obserwacje. Najważniejsze, to wykorzystywanie każdej sytuacji do wyjścia w teren. 
Zawsze coś ciekawego człowiek zaobserwuje. 

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP