Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Zalew Mietkowski
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2019-11-13 17:09

 

  W ten piękny i słoneczny dzień pojechałem na Zalew Mietkowski. Na początku przez drogę przeleciały mi dwa kruki. Następnie niemal brodząc w wodzie przedostałem się na wyspę. Zobaczyłem tam jakieś kaczkowate. Gęsiówki egipskie? Na sąsiedniej wyspie ujrzałem piękne mewy srebrzyste oraz uciekające czernice i krzyżówki. Na wysokim drzewie zauważyłem srokosza, a przed nosem przeleciał mi zimorodek. Zadowolony z obserwacji nieco zawróciłem, bo kończył się ląd i zaczynała się woda. Na następnej otwartej wodzie moim oczom ukazało się ogromne stado czernic i krzyżówek. Gdzieś dalej przy cyplu leciały czernice, a wśród nich jedna samica głowienki. Latały też tam kormorany. Nagle nad głową przeleciały mi mewy. Zdaje się że siwe ale nie jestem pewien. Kiedy przeszedłem trochę dalej ujrzałem ogromne stada gęsi(zdaje się, że było ich kilka setek). To był wspaniały widok. Idąc przez las zauważyłem dzięcioły dużego i średniego oraz przeróżne ptaki Wróblowe typu pełzacz czy sikorka. Należy także wymienić dwa gile. Wracając do samochodu spotkałem jeszcze myszołowy, sokoła wędrownego oraz dzięcioła zielonego i niektóre z wcześniej opisanych gatunków. Na końcu wyprawy spotkałem jakiegoś trznadlowatego.

 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10445
* * * * * *
 
dodano: 2019-11-15 19:35
Gratuluję udanych obserwacji. :)
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3046
* * * *
 
dodano: 2019-11-17 07:48
Dziękuję puchaczu235. Chciałbym powiedzieć że mój tata pozorując z moich zdjęć powiedział że tych gęsi było 1200!
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2019-11-28 13:12
Zbiornik Mietkowski , to jedna z ciekawszych ostoi ptaków w okolicy Wrocławia. Zawsze człowiek ma czym nacieszyć oczy. 

 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP