Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Stawy Milickie 2
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2019-08-19 08:54

Ach! Stawy milickie. To miejsce, do którego wracam z ochotą. Tym razem pojechałem na kompleks Jamnik i foto safari. A to zaczęło się tak.                                                                                                                    

 Jechałem na stawy, gdy tata zauważył stado czajek. Zatrzymaliśmy się na chwilkę, żeby zrobić im zdjęcie. Czajki chyba w końcu nie chciały, żebym do nich podchodził i wzbiły się w powietrze. To był wspaniały widok! W końcu dojechałem do Jamnika. Po stawie pływały perkozy dwuczube i rdzawoszyje, łyski, krzyżówki oraz gęgawy. Brodziły też czaple białe i siwe. Nagle w krzakach zobaczyliśmy jakiegoś małego ptaszka. Nie wiem co to jest więc kiedy dodam zdjęcie proszę o identyfikacje gatunku. Później w zaroślach dostrzegłem zimorodka, a na wodzie kokoszkę. Kiedy doszedłem do mostu zobaczyłem pływające śmieszki, a  w powietrzu rybitwę rzeczną podczas polowania na drugie śniadanko. Ciągle wracała w to samo miejsce, więc raz udało mi się zrobić zdjęcie. Moje zaskoczenie było duże, gdyż zrobiłem zdjęcie rybitwie białoczelnej! Następnie poszedłem zobaczyć okoliczne pola. Było tam  dużo gąsiorków. Znienacka nadleciał klucz gęgaw. Później przysiadłem nad jakąś rzeczką.  Zaobserwowałem tam rokitniczki oraz młode szczygły. Wracając do samochodu widziałem głowienkę i jakiegoś ptaka szponiastego o brązowym ubarwieniu z białymi końcówkami skrzydeł (proszę o identyfikacje gatunku).

Na foto safari jechałem bryczką do stawu Mewa Duża. Na pierwszym stawie było stado czapli białych, a na następnych stawach było miej więcej to samo co na kompleksie Jamnik, czyli krzyżówki, łabędzie nieme, gęgawy, perkozy dwuczube i rdzawoszyje oraz czaple białe i siwe. Kiedy dojechałem do miejsca końcowego nad stawem latało 5 bielików.

To koniec przygód ze stawów milickich. Było bardzo fajnie. Zdjęcia niedługo pojawią się w mojej galerii.

Antek

 
 
Komentarze ( 4 )
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10447
* * * * * *
 
dodano: 2019-08-19 09:32
Gratuluję udanych obserwacji. :) 
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3055
* * * *
 
dodano: 2019-08-20 08:31
Dzięki!
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8485
* * * * * *
 
dodano: 2019-08-20 23:02
Zawsze bardzo miło czyta się takie wpisy, innych ludzi wrażliwych na przyrodę :) Milicz to w końcu jeden z ptasiarskich skarbów.  
 
 
Antek_G
żuraw
punkty: 3055
* * * *
 
dodano: 2019-08-22 09:35
Ptaszyna napisał:
„Zawsze bardzo miło czyta się takie wpisy, innych ludzi wrażliwych na przyrodę :) 
Dzięki!
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP