Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Stawy Milickie
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2019-07-20 19:56    |    ostatnia zmiana: 2019-07-21 07:17

Na weekend pojechałem z rodziną  na noc na stawy Milickie. Po rozpakowaniu się poszedłem rozejrzeć się po okolicy. Najpierw zauważyłem że jest tu dużo dzięciołów średnich. Nowy gatunek do mojej tegorocznej listy :D.  Następnie poszedłem okrążyć tutejszy staw. Pływało tu dużo łysek (dorosłe i młodzież) oraz dosyć dużo krzyżówek i jakichś dziwnych kaczek. Obstawiałem przy nich dużo gatunków takich jak :cyranka czy cyraneczka. Obok tego stawu latały gąsiorki, mewy i od czasu do czasu kruki i rybitwy rzeczne.

Następnego dnia wyruszyłem z tatą na poranną ekspedycje. Na początku poszedłem na ten sam staw co wczoraj i od razu spostrzegłem oczywiście dzięcioły średnie i (już nie oczywiście) myszołowa. Na i nad stawem widziałem te same gatunki co wczoraj a ta dziwna kaczka okazała się gągołem a jedna łyska pływała ze swoim malutkim pisklątkiem. Później poszedłem na inne stawy. Zauważyłem na nich łyski, jednego gągoła oraz krzyżówki. Na niebie unosiły się czaple siwe i jedna biała. Następnie kiedy trochę podszedłem na trzcinie zauważyłem jakąś pokrzewkę,  a na drodze śpiewaka. Kiedy wracałem do domu, w którym spałem nagle z trzcin wypłynęła rodzinka łabędzi krzykliwych -  nowy gatunek! Na następnym stawie za to z nowych gatunków pojawiły się zimorodek i kokoszka! Już, już prawie wróciłem i nagle z krzaków wyskoczyła sikora uboga a na drzewie pojawił się raniuszek.  Później kiedy trochę odpocząłem pojawiła się rybitwa rzeczna zakręciła parę kół i usiadła na pomoście. Zrobiłem jej kilka zdjęć. To były moje najładniejsze zdjęcia rybitwy w życiu.

 Kiedy wracałem już do domu zatrzymałem się żeby pójść na spacer do Rudy Sułowskiej. Przez las którym szedłem przepływała rzeka. Przystanąłem nad nią by zaczaić się na zimorodka. Czekałem i czekałem aż nagłe jakieś 5 metrów ode mnie do lotu poderwał się bocian czarny!

W jakimś miejscu w którym też płynęła rzeczka udało mi się zobaczyć zimorodka. Kiedy dotarłem do miejsca docelowego ujrzałem stado mieszane łysek, głowienek oraz łabędzi niemych, a w locie bielika. 

Zdjęcia niedługo pojawią się w mojej galerii. :D

Antek

 
 
Komentarze ( 1 )
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2019-07-31 16:41
Antku, Stawy Milickie to jedna z najciekawszych w gatunki ostoja ptaków.
Czytając Twój opis, myślałam, czy uda Ci się zobaczyć bielika :)
Wyjazdy z rodziną na ptaki są bezcenne.
Pozdrawiam    
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP