Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Pośród ptaków
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ptaki Warszawy
 
 
~ Antek_G    |    dodano: 2019-06-03 19:53
Można pomyśleć, że Warszawa to miasto w którym ciekawe gatunki ptaków pojawiają się od czasu do czasu. Nic bardziej błędnego. To tutaj w łazienkach pływają mandarynki (nie mylić z owocami) ,na wysokim budynku obok pałacu Kultury i Nauki gnieżdżą się sokoły wędrowne, a na Wiśle można spotkać bieliki, bociany czarne, dziwonie i wiele innych rozmaitych ptaków. Na początek mojego spaceru poszedłem do łazienek. Hałas jak nie wiem co, a na stawiku wysiaduje w gniazdku łyska ,a obok pływa inna łyska z dziećmi (inaczej mówiąc z młodzieżą). Obok łysek mój tato wypatrzył mandarynkę. To była moja pierwsza mandarynka. Następnie zobaczyłem, że jest ich tutaj więcej, a na dodatek obok pływał sobie samiec karolinki. W parku Łazienkowskim zobaczyłem również kwiczoła, kowaliki, rudziki i wiewiórkę. Później pojechałem do Osiecka, małej wsi obok Warszawy. Wybrałem się na spacer naokoło owej wsi. Najpierw na drutach ujrzałem jaskółki oknówki i dymówki, a w tle słyszałem głos bażanta. Za to kiedy wracałem widziałem dużo gąsiorków i jednego srokosza. Następnego dnia kiedy wstałem zobaczyłem jerzyki, oknówki i dymówki, a kiedy wracałem z kościoła stado gawronów i czarnowronów.
 
 
Komentarze ( 3 )
 
 
puchacz235
łabędź
punkty: 10447
* * * * * *
 
dodano: 2019-06-04 16:41
Super obserwacje. :) Ja na wakacje jadę do Warszawy i Łazienek ciekawe co i ja zobaczę. :)
 
 
sowa
moderator
 
dodano: 2019-06-04 19:25
Masz rację, miasta to miejsca, gdzie wbrew pozorom różnorodność gatunków żyjących tu ptaków jest całkiem spora. Trzeba tylko wyjść do parków, w pobliże miejskich stawów  i rozejrzeć się. Życzę wam ciekawych obserwacji :)
 
 
Ptaszyna
łabędź
punkty: 8483
* * * * * *
 
dodano: 2019-06-07 00:39
@puchacz235 jestem z okolic Wawy, mogę polecić jakieś ciekawe miejscówki jak chcesz :).

Co do czarnowronów, to one raczej w Polsce w stadach nie latają ;). Pewnie młode gawrony albo jeszcze jakieś inne krukowate. 
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Hełmiatka
Czeczotka
Wąsatka
Mysikrólik
 
 
 
 
Najnowsi ulubieni klubowicza
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP